Papież przyjął nuncjusza apostolskiego w Rosji. Szczegóły audiencji owiane tajemnicą

Papież Franciszek przyjął w piątek na audiencji nuncjusza apostolskiego w Rosji arcybiskupa Giovanniego d'Aniello - podał Watykan w codziennym biuletynie. Nieznane są szczegóły spotkania, do którego doszło na początku 10. miesiąca agresji Rosji na Ukrainę.

By Yakov Fedorov - Own work, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=123043832

Arcybiskup d'Aniello jest nuncjuszem w Rosji, czyli watykańskim ambasadorem, od ponad dwóch. W zeszłym roku mianowany został jednocześnie nuncjuszem w Uzbekistanie.

Przedstawiciele Watykanu zapewniają o gotowości do zaangażowania na rzecz zakończenia wojny na Ukrainie, jednocześnie na papieża Franciszka spada sporo słów krytyki w związku z jego publicznymi wypowiedziami na temat Rosji. Powtórzył to w czwartek watykański sekretarz stanu kardynał Pietro Parolin, dodając: „Wszystko zależy od stron (konfliktu)”.

W wywiadzie dla stacji telewizyjnej włoskiego Episkopatu - TV2000 kardynał Parolin przypomniał, że od początku Stolica Apostolska wyrażała gotowość zaangażowania się na rzecz zakończenia wojny.

Papież powtarzał stale swą wolę doprowadzenia do tego, by zakończyć wojnę, ale także oddania się do dyspozycji, aby zaoferować warunki i otoczenie, by to nastąpiło. Do tej pory nie otrzymaliśmy odpowiedzi. Są też działania dyplomatyczne, które nie przyniosły dotąd wielkich rezultatów
- powiedział Parolin.

 

 Źródło: Niezalezna.pl, PAP

Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo