Polakom posędziuje Sampaio z Brazylii. Marciniak zadebiutuje w meczu Francji

Brazylijczyk Wilton Sampaio będzie arbitrem głównym sobotniego spotkania Polski z Arabią Saudyjską w piłkarskich mistrzostwach świata w Katarze. Jego asystentami będą jego rodacy Bruno Boschilia i Bruno Pires.

Wilton Sampaio
fot. FIFA

Będzie to drugie spotkanie w Katarze sędziowane przez 40-letniego arbitra, który debiutuje w turnieju finałowym MŚ. W poniedziałek pod jego okiem Holandia pokonała Senegal 2:0 w grupie A. Sampaio ma także doświadczenie m.in. z meczów Copa America oraz eliminacji mundialu.

Biało-czerwoni rozpoczęli udział w MŚ od bezbramkowego remisu z Meksykiem. W grupie C zmierzą się jeszcze 30 listopada z Argentyną.

Tymczasem polski arbiter Szymon Marciniak będzie arbitrem głównym ciekawie zapowiadającego się sobotniego meczu grupy D piłkarskich mistrzostw świata, w którym Francja zagra w Dausze z Danią. Na liniach pomogą mu Tomasz Listkiewicz i Paweł Sokolnicki. Sędzią VAR będzie Tomasz Kwiatkowski.

Marciniak uczestniczył już jako arbiter główny w mistrzostwach świata 2018 w Rosji. Sobotni mecz będzie jego pierwszym w tegorocznym mundialu w Katarze. Początek sobotniego spotkania w Dausze o godz. 17 czasu polskiego.

 

 

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

#Szymon Marciniak #Mistrzostwa Świata w piłce nożnej #Katar 2022 #piłka nożna

tm
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo