Piłkarski świat śmieje się z Niemców po porażce z Japonią: „Hansi Flick? Was ist das?”

W środę Japończycy sensacyjnie pokonali 2:1 Niemców na piłkarskich mistrzostwach świata w Katarze. Wynik jest szeroko komentowany, a strzelec zwycięskiego gola dla ekipy "Samurajów" stał się bohaterem internetu.

Niemcy sensacyjnie przegrali z Japonią na mundialu w Katarze
fot. screen/Twitter

Skrzydłowy Takuma Asano w meczu przeciwko Niemcom na mundialu w Katarze pojawił się na boisku w drugiej połowie z ławki rezerwowych. Piłkarz, który na co dzień gra w Bundeslidze w VfL Bochum, niedługo później uderzeniem pod poprzeczkę przypieczętował sensacyjne zwycięstwo Japończyków.

Was ist das?

Dziennikarze przypominają wcześniejszy wywiad pomeczowy Asano, który stał się hitem internetu. Piłkarz został  po jednym z ligowych spotkań zapytany, czy słyszał o trenerze reprezentacji Niemiec.

Hansi Flick? A co to takiego?

- zapytał z rozbrajającą miną Asano.

Świat sportu kpi z Niemców

Szeroko komentowany jest również przedmeczowy gest reprezentantów Niemiec. Piłkarze z tego kraju pozując do zdjęcia zakryli usta w wyrazie sprzeciwu dla polityki FIFA. Międzynarodowa federacja piłkarska zabroniła kapitanowi Niemców - Manuelowi Neuerowi występu w tęczowej opasce, będącej symbolem poparcia dla społeczności LGBT.

Internauci zinterpretowali ten gest jednak na swój sposób, a niektórzy uznali, że było to nawiązanie do poprzedniego selekcjonera reprezentacji Niemiec - Joachima Loewa, który również robił ciekawe rzeczy ze swoimi rękami.

Z gestu Niemców śmieli się również japońscy kibice.

Reprezentacja Niemiec jest blisko powtórzenia swojego niechlubnego wyczynu z mundialu w 2018 roku. Nasi zachodni sąsiedzi jechali do Rosji jako obrońcy tytułu, ale już po trzech grupowych meczach musieli pakować walizki i wracać do domu. Bardzo możliwe, że już po niedzielnym meczu z Hiszpanią ten scenariusz powtórzy się w Katarze.

[polecam:https://niezalezna.pl/465903-joshua-kimmich-po-szokujacej-porazce-niemiec-w-katarze-powinnismy-ich-zabic]

 

 Źródło: niezalezna.pl

#Katar 2022 ##GERJAP #Niemcy

Janusz Milewski
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo