Śnieg na ulicach Lublina. Ruch odbywa się wolno

Ulice w całym mieście są przejezdne, ruch odbywa się jednak wolno. Po porannym szczycie sytuacja powinna się poprawić – podał lubelski ratusz, odnosząc się do zimowych warunków na drogach. We Wierzchowiskach Dolnych (pow. lubelski) autobus szkolny wjechał do rowu. Nic nikomu się nie stało.

https://lublin.eu/

Jak poinformowała Justyna Góźdź z biura prasowego lubelskiego ratusza, od godz. 20 w środę nieprzerwanie trwa akcja zimowego utrzymania miasta. Obecnie w odśnieżanie ulic i chodników zaangażowanych jest 40 specjalistycznych pojazdów, w tym pługosolarki i ciągniki. Dodatkowo na terenach objętych stałym utrzymaniem pracują brygady realizujące odśnieżanie ręczne.

"Z uwagi na ciągły opad śniegu, oczyszczanie chodników, w zależności od rejonu miasta, rozpoczęto pomiędzy godz. 4 a 5:30, zaczynając w pierwszej kolejności od schodów i kładek dla pieszych. Akcję odśnieżania utrudniają stałe opady śniegu"

– wyjaśniła.

"Ulice w całym mieście są przejezdne, ruch odbywa się jednak wolno. Po porannym szczycie sytuacja powinna ulec poprawie" – dodała Góźdź, apelując o zachowanie ostrożności zarówno kierowców, jak i pieszych.

Jak podała, koszty realizacji dotychczasowej akcji zimowego utrzymania Lublina w rozliczeniu dobowym, tj. dzisiaj do godz. 5, wyniosły 170 tys. zł.

Rzecznik Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie st. kpt. Andrzej Szacoń poinformował, że strażacy pracują jeszcze obecnie na obwodnicy Lublina na wysokości miejscowości Snopków, gdzie – jak podała GDDKiA – po godz. 7 doszło do zderzenia dwóch ciężarówek. Obecnie zablokowana jest jezdnia w kierunku Chełma i Zamościa.

"Natomiast w miejscowości Wierzchowiska Dolne (gmina Bełżyce) autobus szkolny wjechał do rowu. Nikomu na szczęście nic nie stało" – podał Szacoń.

Do godz. 12 w czwartek obowiązuje jeszcze w całej Lubelszczyźnie ostrzeżenie pierwszego stopnia przed intensywnymi opadami śniegu. Według synoptyków może spaść 10-15 cm śniegu.

 

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

dp
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo