Będzie trudniej o polską wizę. Na Białorusi wchodzą nowe przepisy

Od 28 listopada zacznie obowiązywać na Białorusi nowy tryb rejestrowania wniosków wizowych dla pełnoletnich obywateli ubiegających się o wizę do Polski. Wnioskodawcy, aby zarejestrować wniosek wizowy, będą musieli przejść weryfikację za pośrednictwem międzybankowego systemu identyfikacyjnego (MSI) – podaje portal głosznadniemna.pl, należący do Związku Polaków na Białorusi (ZPB).

flickr.com

Informacja o nowych wymogach w procedurze rejestracji wniosków wizowych pojawiła się na stronie centrum wizowego w zakładce „Zapisywanie na składanie wniosków wizowych”. Z tej zakładki wnioskodawca będzie musiał przejść na stronę międzybankowego systemu weryfikacyjnego (MSI). Stamtąd, po uzyskaniu kodu weryfikacyjnego, wnioskodawca ma wrócić na stronę centrum wizowego i dokończyć rejestrację wniosku – czytamy na portalu. 

Uzyskiwany w ten sposób kod weryfikacyjny będzie ważny w ciągu godziny. Jeśli nie zostanie wykorzystany, to całą procedurę trzeba będzie powtórzyć. Maksymalne można wykonać 10 prób weryfikacji. Następnie system czasowo zablokuje użytkownika.

 

 Źródło: niezalezna.pl, glosznadniemna.pl

#wizy #prawo #Białoruś #Mińsk #urzędnicy #antypolska narracja #Łukaszenka

Konrad Wysocki
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo