Uwaga. Woda w części tej gminy jest niezdatna do picia

Woda w części gminy Wysoka (woj. wielkopolskie) jest niezdatna do picia. Jak poinformował pilski sanepid, z badań próbek wody pobranych z wodociągu publicznego Wysoka wynika, że jakość wody nie spełnia wymagań pod względem bakteriologicznym.

Zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com

Komunikat Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Pile opublikowano m.in. na stronie gminy Wysoka.

W komunikacie PPIS w Pile wskazano, że "na podstawie sprawozdań z badań próbek wody pobranych 15 listopada z wodociągu publicznego Wysoka informuje, iż jakość wody nie spełnia wymagań pod względem bakteriologicznym".

Dla mieszkańców miejscowości Wysoka, Wysocka, Bądecz i Sędziniec oznacza to, że woda płynąca z kranów jest nieprzydatna do spożycia przez ludzi.

PPIS w Pile zaznaczył, że wody tej "nie wolno wykorzystywać do picia, przygotowywania posiłków, do mycia oraz płukania warzyw i owoców, do produkcji żywności, mycia naczyń i powierzchni mających kontakt z żywnością".

Wodę można natomiast wykorzystać do pozostałych celów domowych, jak kąpiel, prace porządkowe, czy spłukiwania toalet.

Administrator wodociągu został zobowiązany do zapewnienia mieszkańcom zastępczego źródła wody oraz podjęcia działań naprawczych, które doprowadzą jakość wody do obowiązujących wymagań.

Komunikat PPIS w Pile został wydany 23 listopada. Na razie nie wiadomo, jak długo potrwają problemy z wodą.

 

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

#Polska

mg
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo