Poszukiwany przez Interpol i ENA wpadł na granicy

44-letni obywatel Niemiec, poszukiwany za usiłowanie zabójstwa, wpadł w Przemyślu podczas kontroli granicznej. Za mężczyzną wydany został Europejski Nakaz Aresztowania i czerwona nota Interpolu. Grozi mu do 15 lat więzienia.

strazgraniczna.pl

Jak przypomniał chor. szt. Andrzej Bembenek z zespołu prasowego Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej, czerwona nota Interpolu oznacza najwyższy stopień międzynarodowych poszukiwań i jest informacją dla służb, że poszukiwany jest niebezpiecznym przestępcą.

Cudzoziemiec został zatrzymany we wtorek przez funkcjonariuszy Straży Granicznej z placówki w Medyce. Podróżował pociągiem z Ukrainy do Polski.

„W trakcie kontroli granicznej w Przemyślu mundurowi z SG ustalili, że dane podróżnego figurują w międzynarodowych bazach poszukiwawczych. Za usiłowanie zabójstwa władze Niemiec wystawiły za nim Europejski Nakaz Aresztowania oraz czerwoną notę Interpolu”

– przekazał chor. szt. Bembenek.

Cudzoziemiec został zatrzymany, a następnie decyzją sądu umieszczony w areszcie.

„Grozi mu do 15 lat więzienia” – dodał funkcjonariusz SG.

Przekazał też, że od początku 2022 roku funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali już ponad 300 osób poszukiwanych przez krajowe i zagraniczne służby.

 

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

#polska

mg
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo