Kompromitacja posłanki PO. Wypełnij mini ankietę, zostaniesz… mężem stanu. Internauci w śmiech [WIDEO]

Posłanka Platformy Obywatelskiej Jagna Marczułajtis nie popisała się w trakcie spotkania z wyborcami. Zachęcała do zapisywania się do komisji wyborczych. Ale to nie wszystko. Nie obyło się bez spektakularnej wpadki! Mając na myśli stanowisko "męża zaufania", mówiła o "mężu stanu". Nagranie trafiło już do sieci.

Jagna Marczułajtis
Autorstwa Adrian Grycuk - Praca własna, CC BY-SA 3.0 pl, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=119116552

Jagna Marczułajtis podczas spotkania z wyborcami zachęcała, aby jak najwięcej osób zaangażowało się w obserwację wyborów poprzez pracę w komisji. Uwagę internautów przykuła jednak popełniona przez nią wpadka. Mianowicie: polityk pomyliła stanowisko męża zaufania z mężem stanu. Wedle jej słów - aby zostać mężem stanu, wystarczy wypełnić "mini ankietę"

"Ta mini ankieta jest również właśnie w takim celu, że jeżeli chcielibyście Państwo się zaangażować właśnie w obserwację wyborów czy czynny udział jako mąż stanu czy właśnie praca w komisji, czy w jakikolwiek inny sposób, to właśnie temu służy ta ankieta"

- powiedziała Marczułajtis. 

Mąż zaufania to osoba, do której obowiązków należy obserwacja czynności obwodowych komisji wyborczych przed otwarciem lokali wyborczych, sprawowanie nadzoru nad przebiegiem głosowania i liczeniem głosów a także sporządzanie protokołu. Mężów zaufania wyznaczają pełnomocnicy poszczególnych komitetów wyborczych. Z kolei mąż stanu - według definicji słownika PWN to "wybitny polityk lub dyplomata". 

 

 Źródło: twitter.com, niezalezna.pl

 

#polityka

mm
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo