Poparli terrorystę Putina, na drzwiach ich biur zawisły wymowne plakaty. „Swoim głosem wsparłem terroryzm”

Wczoraj Parlament Europejski przyjął rezolucję uznającą Rosję za państwo sponsorujące terroryzm. Nie było jednak w tej sprawie jednomyślności. Aż 58 posłów do PE stanęło w obronie Putina i Rosji, głosując przeciwko przyjęciu rezolucji. Dziś w nocy na drzwiach do ich biur naklejono plakaty z podobizną Putina i napisem "Moim głosem wsparłem/am terroryzm".

Aleksiej Witwicki, twitter.com/bplomecka / screeen /

W przegłosowanym wczoraj dokumencie eurodeputowani wyrażają niezachwiane poparcie dla niepodległości, suwerenności i integralności terytorialnej Ukrainy w jej granicach uznanych przez społeczność międzynarodową oraz potępiają nielegalną, niesprowokowaną i nieuzasadnioną agresywną wojnę Rosji przeciwko Ukrainie.

„W związku z tym (Parlament Europejski) uznaje Rosję za państwowego sponsora terroryzmu i za państwo posługujące się środkami terroryzmu”

– czytamy w dokumencie.

Jednomyślności w sprawie przyjęcia rezolucji nie było. Za jej przyjęciem zagłosowało 494 europosłów, zaś przeciw 58. Polscy europosłowie z różnych grup politycznych w PE - EKR, EPL, Socjalistów i Demokratów, Odnowić Europę i Zielonych - głosowali za. Żaden Polak nie był przeciwko ani nie wstrzymał się od głosu.

Dziś w nocy na drzwiach biur tych polityków, którzy stanęli w obronie Putina, zawisły wymowne plakaty z podobizną Putina i napisem "Swoim głosem wsparłem/am terroryzm". 

 

 Źródło: twitter.com, niezalezna.pl

#Ukraina

mm
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo