Posypywarki wyjechały na stołeczne ulice

170 posypywarek działa na tych ulicach, którymi kursują autobusy miejskie. To w sumie 1600 km stołecznych dróg. Pozostałe są oczyszczane m.in. na zlecenie urzędów dzielnic - poinformował w nocy ze środy na czwartek Zarząd Oczyszczania Miasta w Warszawie.

Zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com

Ostrzeżenie o intensywnych opadach śniegu 1. stopnia wydało IMGW dla południowo-wschodniej częściej Polski, również dla części Mazowsza, w tym Warszawy. Prognozowane są opady śniegu powodujące przyrost pokrywy śnieżnej o 10 cm do 15 cm.

Na sytuację na bieżąco reaguje Zarząd Oczyszczania Miasta (ZOM) w Warszawie. "Służby oczyszczania miasta w akcji. 170 posypywarek działa na tych ulicach, którymi kursują autobusy miejskie. To w sumie 1600 km stołecznych dróg. Pozostałe są oczyszczane m.in. na zlecenie urzędów dzielnic" - czytamy komunikacie w nocy ze środy na czwartek.

ZOM zapewnił, że przez całą dobę sprawdza stan nawierzchni ulic - monitoruje aktualne dane meteorologiczne i prognozy pogody. Jeśli będzie taka potrzeba, zleci kolejną akcję - podano w komunikacie.

W minionym sezonie zimowy (2021/22) w Warszawie miało miejsce 38 wyjazdów posypywarek. Pierwszy raz wysłano je do akcji 27 listopada 2021 r., ostatni – 3 kwietnia tego roku.

W Warszawie na potrzeby zimowego oczyszczania ulic stosowany jest chlorek sodu zwilżony 20 proc. solanką, a przy niższych temperaturach - mieszanka chlorku sodu z chlorkiem wapnia w proporcji 3:1. Z kolei na drogach o nieutwardzonych nawierzchniach używane jest kruszywo w dawce 150 g/m2. Zgarnianie śniegu, czyli płużenie wykonywane jest na wszystkich rodzajach dróg.

 

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

#polska

mg
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo