Sklepy najbardziej renomowanych marek świata mody. Praska ulica Paryska wśród najdroższych ulic świata

Leżąca w czeskiej Pradze ulica Paryska po raz pierwszy znalazła się na opublikowanym w środę rankingu najdroższych ulic handlowych świata pod względem wysokości płaconych czynszów. Praska ulica zajęła 17. miejsce w zestawieniu firmy Cushman & Wakefield, które wygrała górna część Piątej Alei w Nowym Jorku.

pixabay

Ranking uwzględnia tylko jedną, najdroższą ulicę handlową z poszczególnych państw. Z Czech do tej pory najwyżej notowana była ulica Na Przikopie, która pojawiała się w spisie od 2004 r. i w 2005 r. także zajęła 17 pozycję.

Najwyższy roczny czynsz przy ulicy Paryskiej w Pradze wynosi 2 719 euro za metr kwadratowy. Znajdują się tu sklepy najbardziej renomowanych marek świata mody, biżuterii, kosmetyków lub kryształów.

"Centrum Pragi od dawna należy do najbardziej atrakcyjnych i czołowych miejsc zakupów na świecie"

- powiedział dyrektor działu wynajmu powierzchni handlowych na Europę Środkowo-Wschodnią w firmie Cushman & Wakefield Jan Kotrbaczek. Zaznaczył, że Czechy pozostają w pierwszej dwudziestce porównywanych krajów, za Hiszpanią i Holandią, i są bezkonkurencyjne w Europie Środkowo-Wschodniej.

Kolejne miejsce w rankingu zajmują Węgry, gdzie ulica Vaci w Budapeszcie została skwalifikowana na 29. miejscu. W drugiej dziesiątce znalazły się także najbliższe geograficznie kraje - Austria na 11. miejscu , a Niemcy na 13. Warszawski Nowy Świat sklasyfikowano na 36. miejscu.

 

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo