"Historyczny recital", "wieczorny koktajl"... Ekstaza po wysokiej wygranej Hiszpanii

Wygrana Hiszpanii nad Kostaryką 7:0 w mistrzostwach świata w Katarze dała ekipie La Roja nienotowaną na mundialu liczbę strzelonych bramek w jednym meczu, postawiła ich na pozycji lidera grupy E oraz w gronie pretendentów do tytułu - oceniają pierwszy występ w turnieju rodzime media.

Twitter/@FIFAWorldCup

Wysokie umiejętności strzeleckie piłkarzy Luisa Enrique sportowe gazety z Hiszpanii nazywają “festiwalem bramek”, “historycznym recitalem” oraz “wieczornym koktajlem”.

Komentatorzy twierdzą, że w środowy wieczór Hiszpanie “rozklepali” drużynę Kostaryki, zmuszając jej zawodników do wstydliwej porażki.

“Zmusiliśmy ich do biegania za piłką” - ocenił pierwszy mecz Hiszpanii na katarskim mundialu dziennik “AS”, odnotowując niespotykaną wcześniej liczbę goli w mundialowym występie Hiszpanów.

Dziennik “Marca” zaznaczył tymczasem, że Hiszpanie zmobilizowali się przed pierwszym meczem na mistrzostwach świata. Odnotował, że w poprzednich imprezach często inauguracyjny mecz ekipy La Roja kończył się fiaskiem.

W ocenie dziennikarzy stołecznej gazety podopieczni Enrique zmobilizowali się, aby nie przegrać z potencjalnie słabszymi rywalami, jak stało się to podczas spotkań Argentyny i Niemiec.

Dziennik “Sport” uważa, że wśród zawodników, którzy w środowym spotkaniu zadecydowali o wysokim zwycięstwie nad Kostaryką, byli gracze zespołu FC Barcelona.

Wydawana w Katalonii gazeta najwyższe noty przyznała Gaviemu, Pedriemu oraz Jordiemu Albie, oceniając ich występ na 9 w 10-punktowej skali. Dziewiątkę otrzymał od barcelońskiej gazety również Dani Olmo.

“Sport” odnotował, że po środowej porażce Niemiec z Japonią 1:2 i wysokiej wygranej z Kostaryką La Roja jest blisko awansu do 1/8 finału mundialu.

“Znajdziemy się tam po wygraniu najbliższego meczu z Niemcami(…), a ich możemy zostawić na ulicy” - napisał kataloński dziennik wskazując, że Hiszpania jest jednym z poważnych pretendentów do walki o tytuł mistrza świata.

 

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

am
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo