Prezes PiS: Za rządów Tuska stworzono w dobie kryzysu system pomocy. Skorzystało z niego jedno przedsiębiorstwo

- W czasie kryzysu za rządów Donalda Tuska stworzono taki system pomocy, że skorzystało z niego jedno przedsiębiorstwo w skali kraju, bo był po prostu zupełnie nieopłacalny. My w czasie COVID przekazaliśmy przedsiębiorcom pomoc i nie ma w Polsce wysokiego bezrobocia - powiedział w Tomaszowie Mazowieckim prezes PiS, Jarosław Kaczyński.

Twitter.com/Prawo i Sprawiedliwość @pisorgpl

Podczas spotkania w Tomaszowie Mazowieckim prezes Prawa i Sprawiedliwości wskazywał, że obecne czasy są trudne z co najmniej dwóch powodów - pandemii COVID-19 oraz wojny za granicami Polski.

- Trzeba zauważyć, że gdy w samorządach sprawują władzę osoby z naszego ugrupowania, to nie ma w nich problemów finansowych - dodał jednak. Wskazywał, że gdy Lech Kaczyński został prezydentem stolicy, "naprawił finanse publiczne" Warszawy.

- Finanse publiczne za rządów naszych poprzedników, ale nie tylko tych z tych 8 lat, także i jeszcze tych, którzy byli przedtem, były po prostu przedmiotem wielkich nadużyć, wielkiego rabunku. To, co jest najbardziej znane, to są sprawy vatowskie, ale takich spraw choćby z paliwami, w wielu innych kwestiach było dużo więcej. Myśmy to w wielkiej mierze, bo nie chcę powiedzieć, że w 100%, to nikomu na świecie się udało, żeby nie było tych tak zwanych luk podatkowych, ale myśmy w ogromnym procencie to opanowali i dzięki temu mogliśmy rozpocząć zupełnie nową politykę w rożnych sferach

- ocenił.

Kaczyński wskazał, że "po naprawie finansów publicznych" rząd PiS rozpoczał realizację programów takich, jak m.in. Rodzina 500+, reformę polityki społecznej i zwiększenie wydatków na służbę zdrowia.

Przyznał, że pomimo kryzysu Polsce udało się uzyskać "bardzo dobry" wzrost gospodarczy na poziomie 9 proc.

- W czasie kryzysu za rządów Donalda Tuska stworzono taki system pomocy, z którego nikt nie mógł skorzystać. My w czasie COVID przekazaliśmy przedsiębiorcom pomoc i nie ma w Polsce wysokiego bezrobocia

- dodał.
 

 

 Źródło: niezalezna.pl

md
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo