Kaczyński: Mamy siłę, żeby obronić Ziobrę

- Mamy siłę, żeby obronić ministra sprawiedliwości. Byłoby skrajnie nieracjonalne budowanie rządu mniejszościowego. To byłaby dzisiaj w gruncie rzeczy najgorsza droga, jaką można przyjąć - powiedział prezes PiS, Jarosław Kaczyński.

Fot. Tomasz Hamrat/ Gazeta Polska

 

W Sejmie kilka dni temu został złożony przez KP Koalicja Obywatelska, klub Lewicy oraz Koło Parlamentarne Polska 2050 wniosek o wyrażenie wotum nieufności wobec ministra sprawiedliwości i szefa Solidarnej Polski Zbigniewa Ziobry. 

Wobec szefa MS nie brakuje krytycznych głosów także z samego klubu Prawa i Sprawiedliwości. Pytany dzisiaj o tę sprawę przez PAP prezes PiS, Jarosław Kaczyński, odpowiada:

- Są członkowie PiS, którzy mają do niego pretensje w związku z różnymi wystąpieniami publicznymi, ale jestem przekonany, że racjonalność tutaj zwycięży. Mamy siłę, żeby go obronić. Byłoby skrajnie nieracjonalne budowanie rządu mniejszościowego. To byłaby dzisiaj w gruncie rzeczy najgorsza droga, jaką można przyjąć.

Radosław Fogiel, do niedawna rzecznik PiS, a obecnie szef sejmowej Komisji Spraw Zagranicznych, komentując słowa Kaczyńskiego, podkreślił znaczenie "zwycięstwa racjonalności".

- Racjonalnym postępowaniem jest zapewnianie, żeby w Polsce był dzisiaj stabilny rząd w sytuacji kiedy mierzymy się z globalnym kryzysem ekonomicznym, kiedy za naszą wschodnią granicą jest wojna nie można sobie pozwolić na żadne eksperymenty czy niepewność. Więc oczywiście, że ta siła, żeby obronić ministra sprawiedliwości, zostanie użyta - powiedział Fogiel na antenie Radia Wnet.

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

md
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo