Dziś serce polskich kibiców zabije mocniej. Biało-czerwoni pokonają Meksyk? [SONDA]

Wtorek jest trzecim dniem rywalizacji podczas Mistrzostw Świata w Katarze. Mecze, które odbędą się dziś, z pewnością dostarczą kibicom ogromnych emocji. To wszystko dlatego, że dziś do akcji wkraczają biało-czerwoni! Już o 17:00 polska reprezentacja na czele z Robertem Lewandowskim zmierzy się z Meksykiem. Czy pechowa passa przegrywania pierwszych meczy mundialowych zostanie w końcu przełamana? Zapraszamy do wzięcia udziału w naszej sondzie!

Piotr Zieliński, Krzysztof Piątek, Robert Lewandowski
Fot. Tomasz Jędrzejowski/ Gazeta Polska

Dziś zmierzy się ze sobą 8 reprezentacji. Będą to rozgrywki: Argentyna - Arabia Saudyjska (grupa C), Dania - Tunezja (grupa D), Polska - Meksyk oraz Francja - Australia (grupa D). Serce polskich kibiców zabije oczywiście najmocniej podczas występu podopiecznych Czesława Michniewicza. 

Uda się?

Zdaniem selekcjonera biało-czerwonych, wyjście z grupy jest możliwe. 

"Stać nas na wyjście z grupy. Oczywiście pod pewnymi warunkami, które musimy spełnić"

 - przyznał Czesław Michniewicz, dodając, iż jest zadowolony z formy polskich piłkarzy. 

Tajemnicą nie jest jednak, iż mecze otwarcia nie są specjalnością biało-czerwonej reprezentacji. Na wygraną czekają od 1974 roku. To właśnie wtedy pokonali Argentynę 3:2. Kolejne okazje kończyły się bezbramkowymi remisami: z RFN (1978), Włochami (1982) i Marokiem (1986) oraz trzy porażki: z Koreą Południową (2002), Ekwadorem (2006) i Senegalem (2018).

Zupełnie inaczej wygląda to u rywali Polaków - Meksyku. W ostatnich sześciu mundialach w swoich pierwszych rozgrywkach, tamtejsza reprezentacja odniosła pięć zwycięstw i raz zremisowała.

Biało-Czerwoni nie mają jednak żadnych złudzeń. Jeśli dzisiejszy mecz wygrają Meksykanie, szanse Polaków na wyjście z grupy dramatycznie zmaleją. A w tym miejscu trzeba zaznaczyć, iż dla wielu polskich piłkarzy, będą to już ostatnie mistrzostwa świata w ich piłkarskiej karierze. Gra jest warta świeczki!

Przewidywany skład na mecz z Meksykiem: Wojciech Szczęsny - Jan Bednarek, Kamil Glik, Jakub Kiwior - Bartosz Bereszyński, Grzegorz Krychowiak, Krystian Bielik, Matty Cash - Sebastian Szymański, Piotr Zieliński - Robert Lewandowski.

Zapraszamy do wzięcia udziału w naszej sondzie! 

 

Sonda
Wczytuję sondę...

 Źródło: niezalezna.pl

#Polska #Meksyk #piłka nożna #mistrzostwa świata

Anna Zyzek
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo