Wojciechowska wprost o blokowaniu pieniędzy z KPO przez Niemcy. Wcisło twierdzi, że to "zła interpretacja"

Zdaniem Marty Wcisło z Platformy Obywatelskiej, jej partyjnej koleżance Annie Wojciechowskiej wcale nie chodziło to, że Niemcy blokują Polsce środki z Krajowego Planu Odbudowy. Czy faktycznie zrozumienie tego w ten sposób, to "zła interpretacja" słów polityk? Na szczęście jest nagranie, na którym uwieczniono wypowiedź.

Pierwsza z lewej - Marta Wcisło
Twitter/WcisloMarta

W miniony piątek do Ełku przyjechały Anna Wojciechowska i Marta Wcisło z Platformy Obywatelskiej. Na spotkaniu z mieszkańcami poruszony został między innymi wątek, wiąż nie otrzymanych przez Polskę, pieniędzy z Krajowego Planu Odbudowy. Wojciechowska w rozmowie z Ełczanami jasno wskazała winnego blokowania środków.

Wypowiedź ze spotkania w Ełku skomentowała dziś na antenie TVP Info obecna na piątkowym wydarzeniu Marta Wcisło. Jednak na pytanie redaktora o sprawę, stwierdziła, ze to zła interpretacja słów partyjnej koleżanki.

"Zła interpretacja pana redaktora szanowni państwo. Sytuacja na spotkaniu w Ełku była zupełnie inna. Na wielu spotkaniach z mieszkańcami często padają pytania o pieniądze z Krajowego Planu Odbudowy. Padają również różne stwierdzenia ze strony obywateli, a mianowicie takie, że pieniędzy nie ma, ponieważ nie wywiązaliśmy się ze zobowiązań, które zostały podpisane przez rządzących (...) i w tym kontekście była wypowiedź mojej koleżanki, posłanki, która stwierdziła, że w Unii są ludzie inteligentni i widzą, co się dzieje w Polsce, że pieniądze są wydatkowane w sposób niewłaściwy"

- stwierdziła Wcisło.

Kto jednak rzeczywiście dokonał złej interpretacji słów poseł Wojciechowskiej? Na piątkowym spotkaniu polityk Platformy Obywatelskiej mówiła przecież o działaniach obywateli konkretnego kraju.

 

 

 Źródło: TVP Info, niezalezna.pl

#Marta Wcisło #Anna Wojcieckowska

Mateusz Święcicki
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo