Grzegorz Krychowiak przed meczem z Meksykiem: „Czujemy się mocni, a dodatkowo mamy doświadczenie”

Grzegorz Krychowiak zapewnił, że piłkarzom reprezentacji Polski nie brakuje pewności siebie i wiary w sukces przed wtorkowym meczem z Meksykiem, pierwszym biało-czerwonych w mistrzostwach świata w Katarze. "Wierzę, że połączenie doświadczenia i młodości da efekt już jutro" - zaznaczył.

Grzegorz Krychowiak jest optymistą przed meczem Polaków z Meksykiem
fot. Tomasz Jędrzejowski / Gazeta Polska

Biało-czerwoni są w Katarze od czwartku i przygotowują się do starć z Meksykiem, Arabią Saudyjską i Argentyną.

Z każdą godziną rośnie presja, pozytywna presja. Zdajemy sobie sprawę, że jesteśmy na fantastycznym turnieju, odczuwa się już jego atmosferę. Skupiamy się przede wszystkim na boisku, staramy się odciąć od spraw pozapiłkarskich

- powiedział Krychowiak na konferencji prasowej, w odpowiedzi na pytanie o kontrowersyjne aspekty mundialu w Katarze.

Dobry nastrój Polaków

Ocenił, że nastrój w szatni jest podobny jak sześć lat temu, kiedy reprezentacja Polski dotarła do ćwierćfinału mistrzostw Europy we Francji.

Zdajemy sobie sprawę, że oczekiwania związane z tym turniejem i tym pierwszym, kluczowym dla nas meczem, są ogromne. Czujemy się mocni, a dodatkowo mamy doświadczenie. Niektórzy zawodnicy grają w tej drużynie od wielu lat. Są też inni, młodzi, którzy wchodzą do tego zespołu. Wierzę, że to połączenie da efekt już w jutrzejszym spotkaniu.

Krycha trenował z Legią

Krychowiak ostatnie spotkanie o stawkę rozegrał 15 października w swoim klubie z Rijadu - Al-Shabab. Od tego czasu liga Arabii Saudyjskiej pauzuje. Polak trenował z piłkarzami Legii Warszawa i nie obawia się, że stracił rytm meczowy.

Czuję się bardzo dobrze, odpowiednio przepracowałem okres w Warszawie. Legia dała mi taką możliwość, za co jej dziękuję. Przerwa była krótka, jestem bardzo dobrze przygotowany do tego turnieju.

Argentyna faworytem

Krychowiak zgodził się z opinią, że najsilniejszą ekipą w grupie C jest Argentyna.

Jest faworytem nie tylko tej grupy, ale i całego mundialu. Ale w dzisiejszym futbolu każdy umie biegać, każdy umie walczyć. Myślimy o tym, aby uzyskać pozytywny wynik również z Argentyną. Ale na razie skupiamy się na Meksyku, zdajemy sobie sprawę, jak ten mecz jest ważny, może pozwolić nam dobrze zacząć te mistrzostwa. Z doświadczenia wiemy, że żeby wyjść z grupy, trzeba zdobyć punkty w tym pierwszym spotkaniu.

Pojedynek na Stadium 974 zaplanowano na godzinę 17 czasu polskiego we wtorek. Rywalizacja w grupie C rozpocznie się o godz. 11 na Lusail Stadium, gdzie Argentyna zmierzy się z Arabią Saudyjską

 Źródło: pap, niezalezna.pl

 

#Katar 2022 #Grzegorz Krychowiak ##POLMEX

jm
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo