ONZ zareaguje na „testowe” wystrzelanie rakiet przez Koreę Płn.? Tego domaga się Grupa Siedmiu

Korea Północna coraz częściej "prowokuje" świat, pod pretekstem testów. Chodzi oczywiście o wystrzeliwanie rakiet. Rada Bezpieczeństwa ONZ musi podjąć "poważne działania" w odpowiedzi na ostatnie wystrzelenie międzykontynentalnej rakiety balistycznej przez Koreę Północną - tak oświadczyli ministrowie spraw zagranicznych Grupy Siedmiu (G7).

Zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com

"Działania Korei Północnej wymagają zjednoczonej i zdecydowanej odpowiedzi społeczności międzynarodowej"

- oświadczyli ministrowie Stanów Zjednoczonych, Japonii, Kanady, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Francji i Włoch, których komunikat cytuje agencja Reutera.

Minister spraw zagranicznych Korei Północnej w poniedziałek oskarżył sekretarza generalnego ONZ Antonio Guterresa o sprzymierzenie się ze Stanami Zjednoczonymi i niezachowanie bezstronności i obiektywizmu.

"Ostatnio często brałem sekretarza generalnego ONZ za członka Białego Domu USA lub jego Departamentu Stanu"

- oświadczył szef północnokoreańskiego MSZ Choe Son Hui, którego wypowiedź cytuje w poniedziałek agencja Reutera.

"Testy" Korei Płn.

Korea Północna przeprowadziła w piątek test międzykontynentalnego pocisku balistycznego (ICBM), który spadł u wybrzeży Japonii.

Reżim w Pjongjang wystrzelił w tym roku ponad 30 pocisków różnego rodzaju, ale test międzykontynentalnej rakiety balistycznej przeprowadzono po raz drugi. Poprzedni miał miejsce 3 listopada.

Wielu ekspertów uważa, że Korea Północna zakończyła przygotowania do nowej próby jądrowej - siódmej z kolei i pierwszej od 2017 roku. 

 

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

#ONZ #Korea Płn. #świat #G7 #rakiety

az
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo