Wojciechowska się wygadała? Poseł PO o blokowaniu KPO dla Polski przez Niemcy: "Widzą, co się dzieje"

Piątkowe wystąpienie Anny Wojciechowskiej w Ełku zapewne na długo zapadnie w pamięci zarówno partii rządzącej, jak i opozycji. Poseł Platformy Obywatelskiej wypowiadała się tam na temat środków z Krajowego Planu Odbudowy dla Polski. Kilkoma słowami zaprzeczyła budowanej przez polityków PO narracji w sprawie antyunijnej polityki Prawa i Sprawiedliwości.

Anna Wojciechowska, Olaf Scholz
Twitter/ fot. Aleksiej Witwicki / Gazeta Polska

Politycy Platformy Obywatelskiej kontynuują przedwyborcze spotkania z Polakami. 18 listopada Anna Wojciechowska oraz Marta Wcisło przemawiały do mieszkańców Ełku. Mówiły o "tragicznej sytuacji w wielu obszarach" gospodarki oraz o tym, że Polakom należy się prawda.

"(Należy) bardziej uświadomić społeczeństwo, w jakiej sytuacji się znajdujemy (...), a więc musimy naprawdę mówić o rzeczywistej sytuacji w naszym kraju"

- powiedziała w rozmowie z radio5. Anna Wojciechowska po wydarzeniu.

O kilka słów za dużo?

Do sieci trafiły jednak fragmenty nagrań z samego spotkania. Uwieczniono między innymi moment, gdy poseł Platformy Obywatelskiej wypowiadała się na temat unijnych pieniędzy dla Polski z Krajowego Planu Odbudowy. W tej wypowiedzi niszczy ona narrację opozycji, ze to PiS blokuje środki, i jasno wskazuje faktycznego winowajcę.

"Niemcy widzą, jaka jest sytuacja w naszym kraju. Przecież to są tak samo inteligentni ludzie. Dlatego są zablokowane pieniądze, żebyśmy tych pieniędzy nie dostali, bo wiadomo będzie, że te pieniądze zostaną zmarnowane i to będzie gwóźdź do trumny"

- stwierdziła na spotkaniu z ełczanami Anna Wojciechowska.

 

 Źródło: radio5., niezalezna.pl

 

#KPO #Platfroma Obywatelska

Mateusz Święcicki
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo