Pogłębia się chaos na Twitterze. Serwis może nie dotrwać do kolejnego tygodnia?

Trwa chaos wokół serwisu Twitter po przejęciu go przez Elona Muska. Wielu pracowników, którzy otrzymali ultimatum: praca na najwyższych obrotach albo rezygnacja, wybrało tę drugą opcję. BBC informuje dzisiaj, że firma podjęła decyzje o tymczasowym i natychmiastowym zamknięciu swoich biurowców. Pojawiły się głosy, że firma może upaść jeszcze w najbliższy poniedziałek.

fot. (U.S. Air Force photo by Trevor cokley) - https://www.dvidshub.net/image/7132411/usafa-hosts-elon-musk, Public Domain, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=117790521

Niedługo po przejęciu przez Elona Muska pod koniec października serwisu Twitter, platforma wpadła w spore tarapaty. Zaczęła się karuzela kadrowa - po cięciach przekraczających poziom 50 proc. zatrudnionych, firma zaczęła apelować o powrót części pracowników. Z drugiej strony pojawił się chaos związany z finansami - w obawie o brak należytej moderacji i kontroli treści, z serwisu zaczęli wycofywać się reklamodawcy. Musk finanse firmy chciał ratować m.in. wprowadzeniem płatnej subskrypcji, co doprowadziło do dużego zamieszania i jeszcze poważniejszego podważenia wiarygodności i jakości contentu.

W ostatnich dniach Elon Musk przedstawił pracownikom serwisu ultimatum, zgodnie z którym musieli zobowiązać się do pracy na maksymalnych obrotach, albo zrezygnować z pracy.

Pracownicy Twittera na podjęcie decyzji mieli dwa dni, do godz. 17 (23 czasu polskiego) w czwartek. Niektórzy publicznie sugerowali, że zamierzają zrezygnować z pracy. Jeden z byłych pracowników stwierdził, że nowa fala rezygnacji to już "exodus".

W internetowym sondażu 42 proc. ze 180 pracowników biorących udział w badaniu zadeklarowało, że zamierza odejść z Twittera - poinformowała agencja Reutera. Jedna czwarta stwierdziła, że "niechętnie" zostanie, a tylko 7 proc. zadeklarowało, że zostaje w firmie i zobowiązuje się do - jak ujął to wcześniej Musk - "hardkorowej pracy". Według anonimowego źródła agencji Musk spotkał się z niektórymi osobami zajmującymi czołowe stanowiska, aby przekonywać je do pozostania w firmie.

"Chociaż nie jest jasne, ilu pracowników zdecydowało się zostać, liczby wskazują na niechęć niektórych pracowników do pracy w firmie, w której Musk pospiesznie zwolnił połowę personelu, w tym najwyższe kierownictwo, i bezwzględnie zmienia kulturę (pracy), kładąc nacisk na długie godziny i intensywne tempo"

- skomentował Reuters.

W nowej wiadomości, wysłanej do pracowników firmy, którzy zdecydowali się kontynuować pracę, Musk oświadczył, że biura Twittera zostają tymczasowo zamknięte do poniedziałku, 21 listopada. Nie podał powodu tej decyzji, ale wezwał personel do "stosowania się do polityki firmy" i powstrzymania się od przekazywania poufnych informacji na jej temat prasie lub w mediach społecznościowych.

Zanim Musk przejął kontrolę nad Twitterem, serwis zatrudniał ok. 7,5 tys. osób. W listopadzie zwolniono już około połowę z nich. Zapytany o obawy, że Twitter może grozić zamknięcie, Musk odparł: "Zostają najlepsi, więc nie jestem bardzo zmartwiony" - przypomina BBC.

Bruce Daisley, były wiceprezes Twittera, w rozmowie z BBC stwierdził, że platforma może upaść już w nadchodzący poniedziałek, bo wiele funkcjonalności opiera się na pracy zespołów na miejscu.

 

 Źródło: niezalezna.pl, PAP, bbc.com

md
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo