Prezentacja wyjątkowego znaczka z prof. Lechem Kaczyńskim

W dwudziestą rocznicę objęcia urzędu prezydenta Warszawy przez prof. Lecha Kaczyńskiego Poczta Polska wprowadziła do obiegu znaczek z jego podobizną

Twitter.com/PocztaPolska @PocztaPolska

W Muzeum Powstania Warszawskiego odbyła się uroczystość odsłonięcia znaczka pocztowego emisji "Lech Kaczyński - Prezydent m.st. Warszawy 2002-2005". Do obiegu trafił znaczek Poczty Polskiej pocztowy z podobizną prof. Lecha Kaczyńskiego oraz prezydenta Rzeczypospolitej w latach 2005-2010 r.

- Wizją prezydenta Kaczyńskiego nie było administrowanie miastem. Jego wizją było to, aby stolicę zmieniać. Jak prezydent Warszawy postawił na bezpieczeństwo, zwiększył nakłady na kulturę, oświatę i opiekę społeczną. Był inicjatorem i pomysłodawcą budowy miejsca, w którym się obecnie znajdujemy - Muzeum Powstania Warszawskiego. Rolę edukacyjną pełnią nie tylko muzea, ale także inne instytucje. Taką instytucją jest Poczta Polska

 - powiedział podczas uroczystości sekretarz stanu w Ministerstwie Aktywów Państwowych, Jan Kanthak. Wyjaśnił on, że poprzez swoją politykę Poczta Polska nawiązuje do zarówno do przeszłości jak i teraźniejszości.

- Dla prezydenta Kaczyńskiego bezpieczeństwo Polski, w tym także tarcza antyrakietowa było kwestią pod podziałami politycznymi

 - podkreślił Kanthak do najnowszych wydarzeń.

- To znaczek szczególny, bo postać i prezydentura prof. Lecha Kaczyńskiego były szczególne. Był pierwszym włodarzem stolicy wybranym w wyborach powszechnych głosami mieszkańców. To właśnie on uruchomił proces szacowania strat wojennych w Warszawie. Jego prezydentura to prezydentura pamięci, budowania tożsamości narodowej. Tym znaczkiem chcemy oddać hołd dokonaniom prezydenta Lecha Kaczyńskiego - patriocie i mężowi stanu, który nosił Warszawę w swoim sercu - powiedział prezes zarządu Poczty Polskiej Krzysztof Falkowski.

Wprowadzony do obiegu w dwudziestą rocznicę objęcia urzędu prezydenta Warszawy przez prof. Lecha Kaczyńskiego znaczek zaprojektowany przez Andrzeja Gosika przedstawia jego podobiznę z motywem Zamku Królewskiego w Warszawie. Grafice towarzyszą słowa "Odwaga i wiarygodność - Warszawa czeka na zmiany", które były hasłem w jego kampanii wyborczej w 2002 r.

18 listopada 2002 r. Lech Kaczyński objął urząd prezydenta miasta stołecznego Warszawy, który pełnił w latach 2002-05. Trzyletnia prezydentura przyczyniła się do wzrostu znaczenia stolicy zarówno w kraju, jak i za granicą. Jedną z jego najważniejszych inicjatyw było wybudowanie Muzeum Powstania Warszawskiego. Od kilkunastu lat to jedna z najchętniej odwiedzanych instytucji kultury w Polsce.

 

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo