Aresztowano 38-latka, który zabił konkubinę

Na trzy miesiące trafił do aresztu 38-latek podejrzany o zabójstwo konkubiny. Mężczyzna sam zawiadomił służby o przestępstwie, do którego doszło na terenie jednego z pustostanów w Sulechowie (Lubuskie) – poinformowała rzecznik Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze Ewa Antonowicz.

pixabay.com / AJEL

„Z wyjaśnień 38-latka wynika, że wraz ze swoją partnerką spożywali alkohol i wówczas doszło do sprzeczki, która miała tragiczny skutek. Sekcja wykazała, że przyczyną śmierci kobiety były rozległe obrażenia głowy” – powiedziała prokurator Antonowicz.

Dodała, że podejrzany stanie przed sądem w warunkach tzw. recydywy, gdyż był karany za pobicie. Teraz usłyszał zarzut zabójstwa zagrożony karą dożywotniego więzienia.

Tragedia rozegrała się we wtorek (15 listopada br.). Tego dnia na numer alarmowy 112 zatelefonował mężczyzna informując, że zabił swoją partnerkę. Natychmiast pod wskazany przez niego adres udali się policjanci oraz pogotowie ratunkowe. Chodziło o teren opuszczonego sklepu ogrodniczego w Sulechowie.

38-latek wskazał miejsce, gdzie leżała kobieta. 48-latka miała rozległe obrażenia głowy, a przybyły na miejsce lekarz stwierdził zgon. Oprócz mężczyzny, który przyznał się do zabicia partnerki, do wyjaśnienia w charakterze świadków zatrzymano dwoje jego znajomych. Wszyscy byli nietrzeźwi.

Śledztwo w opisanej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Świebodzinie.

 

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

#zabójstwo konkubiny

mt
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo