Dramatyczny pożar strzelnicy w Opolskiem. Znaleziono trzy zwęglone ciała

W spalonym budynku strzelnicy w Chrząstowicach strażacy podczas przeszukiwania pogorzeliska znaleźli trzy zwęglone ciała - poinformowała sekc. Adriana Malina z zespołu prasowego opolskiego komendanta wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej. Wcześniej zgon potwierdzono u jednej osoby.

Twitter.com/opolska Policja @opolskaPolicja

Do pożaru w kompleksie hotelowo-rekreacyjnym w Chrząstowicach pod Opolem doszło w środę wieczorem. Ogień pojawił się w budynku mieszczącym m.in. strzelnicę i kort. W czwartek rano strażacy informowali, że w wyniku pożaru jedna osoba zmarła, a dwie zostały ranne. Na miejsce wezwano także saperów, którzy mieli określić strefę niebezpieczną w spalonej strzelnicy.

- Po zakończeniu działań grupy saperów strażacy weszli do budynku w celu prowadzenia dalszych czynności poszukiwawczo-ratowniczo-gaśniczych. Zastano tam trzy osoby, jednak ze względu na zwęglenie ciał tych osób odstąpiono od kwalifikowanej pierwszej pomocy

 - poinformowała sekc. Adriana Malina z zespołu prasowego opolskiego komendanta wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej.

Dodała, że na miejscu jest lekarz, który ma potwierdzić zgon znalezionych osób.

Wcześniej w czwartek mł. kpt. Łukasz Nowak z Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Opolu poinformował, że na miejscu nadal pracuje 14 jednostek straży, które z zewnątrz dogaszają dwa zarzewia ognia. Ratownicy nie weszli wtedy do budynku, gdyż na skutek wysokiej temperatury i naporu wody użytej do gaszenia zarwała się konstrukcja dachu i część jednej ze ścian zewnętrznych.

- Pożar jest opanowany. W budynku była strzelnica, przy której przechowywano broń i amunicję do broni palnej. W tej chwili czekamy na przyjazd saperów, którzy określą strefę niebezpieczną. Gdy będziemy pewni, że naszym ratownikom nic nie zagraża, wejdziemy do obiektu, żeby dogasić ogień i przeszukać pogorzelisko

 - mówił mł. kpt. Nowak.

Na miejscu byli także policjanci, którzy zabezpieczali ślady zdarzenia.

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

md
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo