W nocy nawet na minusie! Gdzie największy mróz?

Najzimniej tej nocy będzie na północnym wschodzie Polski. Tam, jak przekazała synoptyk IMGW Agnieszka Prasek, mogą być nawet minus 4 stopnie Celsjusza. Również jutro w tej części kraju też będzie najchłodniej.

Zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com/Katrina_S

Jak poinformowała Agnieszka Prasek z Centralnego Biura Prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowego Instytutu Badawczego, w nocy ze środy na czwartek na północnym wschodzie Polski spodziewany jest kilkustopniowy mróz. Temperatura może tam spaść do minus 4 stopni Celsjusza. W centrum kraju ma być ok. minus 1, a na południowym zachodzie ok. 2 stopnie Celsjusza powyżej 0.

W czwartek nadal w części wschodniej i południowej kraju zachmurzenie ma być duże i tam spodziewane są opady deszczu i deszczu ze śniegiem.

"Więcej przejaśnień na północnym zachodzie i zachodzie"

– przekazała synoptyk IMGW.

Północny wschód kraju pozostanie najchłodniejszy. Tam temperatura nie przekroczy minus 1 stopnia Celsjusza. W centrum ma być ok. 2 stopni, a najcieplej na zachodzie kraju. Tam maksymalnie 5 stopni Celsjusza.

Wiatr przeważnie powieje z kierunków wschodnich, będzie słaby i umiarkowany, okresami porywisty w części północno-zachodniej. 

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#pogoda #IMGW #Polska

az
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo