Mrożenie cen gazu. Kiedy zajmie się tym rząd? Rzecznik ujawnia termin

Rząd zajmie się projektem ustawy dotyczącym zamrożenia cen gazu. - Chcemy zamortyzować ceny ze względu na szantaż gazowy Rosji - poinformował rzecznik rządu Piotr Müller.

Piotr Müller
fot. Tomasz Jędrzejowski

Müller podczas wtorkowego briefingu w Sejmie został zapytany przez dziennikarzy o kwestię mrożenia cen gazu. "W przyszłym tygodniu na Radzie Ministrów będzie ten projekt ustawy. Wczoraj był na Komitecie Stałym Rady Ministrów, teraz jeszcze pracujemy nad szczegółami" - poinformował.

- Generalnie chodzi o to, aby zamortyzować ceny gazu ze względu na szantaż gazowy Władimira Putina, Rosji. W ogóle przez cały bardzo rozchwiany rynek energetyczny groziły nam ceny gazu kilkaset procent większe niż w zeszłym roku. Chcemy je zamortyzować maksymalnie do kilkudziesięciu procent podwyżki

- dodał rzecznik rządu.

Müller był też pytany czy wyobraża sobie polityków Solidarnej Polski na listach wyborczych PiS. "Tak, wyobrażam sobie. A nawet życzyłbym sobie tego, aby byli na listach Zjednoczonej Prawicy" - odparł. Wyraził przekonanie, że to "handicap, bonus dla całego obozu Zjednoczonej Prawicy jeśli chodzi o kwestię jedności".

- Za takie postawy, które dotyczą jedności w politycy zawsze otrzymuje się pewnego rodzaju bonus, więc zaproszenie na listę Zjednoczonej Prawicy jest aktualne - dodał Müller.

Polityk został też zapytany o kwestię zamian konstytucji w kontekście konfiskaty majątków rosyjskich oligarchów. Müller wyraził nadzieję, że jeśli pojawi się finalne głosowanie w tej sprawie, to opozycja zmieni zdanie i poprze ten pomysł zarówno jeśli chodzi o kwestię ograniczenia immunitetu, jak i o nacjonalizację rosyjskich majątków.

- W tej drugiej kwestii jest to o tyle delikatna sprawa, że nie chcielibyśmy doprowadzić do sytuacji, w której w polskim parlamencie taki projekt został odrzucony. Więc on może iść pod głosowanie raczej tylko w takiej okoliczności, w której będziemy mieć deklarację ze strony opozycji, że taki projekt poprą

 - zaznaczył Müller.

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

 

#rząd #Piotr Muller

mk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo