Czy wojna na Ukrainie zmieni Europę? VI Zjazd Klubów "GP" Europy Zachodniej w Rzymie

W dniach 18-20 listopada odbędzie VI Zjazd Klubów "Gazety Polskiej" Europy Zachodniej. Głównym wydarzeniem będzie niedzielna debata pod hasłem: "Czy wojna na Ukrainie zmieni Europę".

Oficjalne otwarcie wydarzenie zaplanowane jest na piątek na godzinę 17:00. Wezmą w nim udział przewodniczący klubu "GP" w Rzymie dr Aleksander Nowak, redaktor naczelny "GP" i "GPC" Tomasz Sakiewicz, prezes klubów "GP" Ryszard Kapuściński, prezes Fundacji Klubów "GP" Ewa Wójcik oraz koordynator klubów zagranicznych Paweł Piekarczyk.
 
W piątek odbędzie się ponadto m.in. panel promocyjny książki "Transformacja" podczas którego redaktor Tomasz Łysiak rozmawiać będzie z profesorem Sławomirem Cenckiewiczem i redaktorem Piotrem Lisiewiczem.

W sobotę rano klubowicze udadzą się do Watykanu, gdzie wezmą udział w mszy świętej w Bazylice św. Piotra oraz złożą kwiaty przy grobie św. Jana Pawła II. 

Tego dnia odbędzie się m.in panel z udziałem Jana Dziedziczaka, sekretarza stanu, pełnomocnika rządu do spraw Polonii i Polaków za granicą oraz panel dziennikarski w którym udział wezmą: redaktor Katarzyna Gójska, redaktor Tomasz Sakiewicz, prof. Piotr Grochmalski, red. Adrian Stankowski, red. Magdalena Łysiak i red. Tomasz Łysiak. 

W niedzielnym spotkaniu  "Czy wojna na Ukrainie zmieni Europę" udział wezmą: 

- Marszałek Senior – ANTONI MACIEREWICZ

- Redaktor naczelny „Gazety Polskiej” i „Gazety Polskiej Codziennie” – TOMASZ SAKIEWICZ

- Ekspert ds. bezpieczeństwa – PROF. PIOTR GROCHMALSKI

- Redaktor „Gazety Polskiej” – PIOTR LISIEWICZ

- Redaktor naczelny portalu GPCodziennie.pl – ADRIAN STANKOWSKI

- Szef działu historia „Gazety Polskiej” – TOMASZ ŁYSIAK

- Redaktor Niezalezna.pl – MAGDALENA ŁYSIAK

O 12:30 zapraszamy państwa na projekcję filmu o weteranach Armii Andersa pt. ”Ostatni rozdział” oraz spotkanie  z reżyserem Tomaszem Łysiakiem. 

Serdecznie zapraszamy! Transmisje z niektórych wydarzeń będzie można obejrzeć na Facebooku i w pokojach na Twitterze "Gazety Polskiej".

 

 Źródło: Niezalezna.pl

Adrian Siwek
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo