Porwanie dziecka w Kaliszu? Ojciec dziewczynki skontaktował się z policją

Kobieta zgłosiła uprowadzenie rodzicielskie jej 3-letniej córeczki przez męża - informuje policja. Do zdarzenia doszło w niedzielę ok. godz. 12 na parkingu przy ścieżce zdrowia w Wolicy k. Kalisza. Ojciec uprowadzonej 3-latki skontaktował się z policją. Napisał, że córka jest pod jego opieką.

Zdjęcie ilustracyjne
Maciej Luczniewski/Gazeta Polska

Matka z dziewczynką, zamieszkałe w Nowych Skalmierzycach, wróciły ze spaceru po lesie i próbowały wejść do zaparkowanego samochodu. Z relacji kobiety – jak powiedziała st. asp. Anna Jaworska-Wojnicz – wynika, że w tym czasie podeszło do niej trzech mężczyzn, w tym ojciec dziecka, którzy usiłowali wyrwać z jej rąk dziecko. Kiedy kobieta próbowała uciekać z córką, napastnicy podcięli jej nogi, upadła. Wyrwali dziecko i wsiedli do samochodu. Kobieta złapała się ich samochodu, w wyniku czego przeciągnęli ją przez kilka metrów po drodze i odjechali.

Ojciec dziecka mieszka w Austrii i prawdopodobnie tam będzie chciał wywieźć 3-latkę. Zdaniem kobiety, mężczyzna jest niebezpieczny. Małżonkowie są w trakcie rozwodu; kobieta wniosła o pozbawienie praw rodzicielskich.

Dziewczynka miała na sobie różową kurtkę z czarnym zamkiem, cienką czarną czapeczkę z kwiecistymi wzorami, beżowo-brązowe spodenki i ciemne – szare wiązane buty.

- Na tę chwilę nie uruchamiamy alertu, kobieta jest w trakcie przesłuchiwania. Oboje mają pełnię władzy rodzicielskiej. Policjanci pracują nad ustaleniem miejsca pobytu mężczyzny i dziewczynki - powiedziała policjantka.

W godzinach popołudniowych, ojciec uprowadzonej 3-latki skontaktował się z policją. 

Jak wyjaśniła oficer prasowy kaliskiej policji st. asp. Anna Jaworska-Wojnicz, kontakt z komendą nastąpił drogą elektroniczną.

- Przysłał wiadomość, w której poinformował, że córka jest pod jego opieką. Dla nas najważniejsze jest dobro dziecka, dlatego i tak musimy dotrzeć do mężczyzny, żeby sprawdzić stan zdrowia dziecka

 – powiedziała oficer prasowy, która na razie nie potrafiła powiedzieć, czy mężczyzna przekroczył granicę.

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

 

#policja #dziecko #porwanie

mk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo