Jarosław Kaczyński: Sprawa niepodległości i suwerenności jest dziś kwestią nierozstrzygniętą

"Polscy patrioci stoją dziś przed niezwykle trudnym zadaniem. Jest mnóstwo różnego rodzaju zagrożeń i jest konieczność uzyskania ostatecznego wyniku, naszego sukcesu" - powiedział w swoim przemówieniu na Placu Piłsudskiego w Warszawie prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Jarosław Kaczyński

W czwartek, w przededniu Narodowego Święta Niepodległości i w kolejną miesięcznicę katastrofy smoleńskiej odbył się Marsz Pamięci, który przeszedł spod Archikatedry św. Jana Chrzciciela, Krakowskim Przedmieściem na plac Piłsudskiego. Wśród uczestników są politycy PiS, w tym prezes partii Jarosław Kaczyński.

Szef partii rządzącej zabrał głos na końcu marszu, pod pomnikiem marszałka Józefa Piłsudskiego. 

- Dziś te prawdy, które zawsze były nam bliskie, a o których mówiliśmy niejeden raz, okazały się aktualne. Sprawa niepodległości, suwerenności jest dziś kwestią nierozstrzygniętą. Kwestią, którą jakby na nowo postawiono na różne sposoby, w sposób niezwykle brutalny, bo leje się dziś krew naszego bratniego, ukraińskiego narodu. Postawiono także w inny sposób: poprzez różnego rodzaju zabiegi, dyplomację, naciski gospodarcze, poprzez próby kwestionowania tego, co mogliśmy nie tak dawno tego traktować jako trwałe

- mówił prezes PiS w swoim przemówieniu. 

Kaczyński dodał, że musimy stawiać sobie pytanie: jaka droga prowadzi do sukcesu?

- W tym momencie warto spojrzeć wstecz o te 104 lata. W tym miejscu mówiłem, że do uzyskania niepodległości, do wielkiego przełomowego zwycięstwa doprowadził czyn i myśl. Dziś to też jest szczególnie aktualne

- dodał. 

Prezes PiS powiedział, że walka polityczna jest sprawą ogromnie skomplikowaną, wymaga dokonywania różnego rodzaju zmian i radykalnych zwrotów. 

- Musimy o tym pamiętać. Polscy patrioci stoją dziś przed niezwykle trudnym zadaniem. Jest mnóstwo różnego rodzaju zagrożeń i jest konieczność uzyskania ostatecznego wyniku, naszego sukcesu, wyjścia z tego stanu, który mamy dziś, ku tej drodze, o której wszyscy marzymy. Drodze do sukcesu, siły, powagi naszego państwa

- mówił Kaczyński, dodając:

To, o co dziś mogę zaapelować, to zrozumienie dla różnego rodzaju potrzeb. Dopiero wtedy, gdy przyjmiemy, że dziś Polską rządzą ludzie, którzy chcą silnej i niepodległej pod każdym względem suwerennej Polski, jeżeli będziemy mieli zaufanie i jedność polskich patriotów, będziemy mogli mówić o perspektywie sukcesu. Potrzebny jest wielki wysiłek, cierpliwość, zdecydowanie, odwaga.

- Ten dzień, który przyjdzie za kilka godzin, powinien być dniem przypomnienia, że choć cel jest prosty i oczywisty, to droga bywa skomplikowana. Ale można ją przejść, jeśli będziemy razem i będziemy ufać - powiedział Kaczyński. 

 

 Źródło: niezalezna.pl

#Jarosław Kaczyński

Michał Kowalczyk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo