Kolejarze uczcili Narodowe Święto Niepodległości

Wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych i inscenizacja historyczna – na dworcach Warszawa Wschodnia i Kraków Główny przypomniano o jutrzejszym Święcie Niepodległości.

fot.: materiały PKP S.A.

W przeddzień oficjalnych obchodów 104. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości na dworcu Warszawa Wschodnia podróżni mieli okazję posłuchać pieśni patriotycznych a także włączyć się do wspólnego ich wykonania. Wysłuchano również odczytu fragmentu dzieła Romana Dmowskiego, jednego z Ojców Niepodległości, a zarazem patrona dworca. Wydarzenie w formule flashmobu zorganizowały Polskie Koleje Państwowe S.A. wraz z Towarzystwem Miłośników Polskiej Tradycji i Kultury.

Podobny flashmob odbył się na dworcu Kraków Główny. Tam z kolei podróżni, oprócz wysłuchania utworów patriotycznych, mogli zobaczyć przechadzającego się po dworcu aktora przebranego za Józefa Piłsudskiego. To właśnie imię Józefa Piłsudskiego nosi krakowski dworzec.

 

Celem obu wydarzeń było uczczenie, w przeddzień oficjalnych obchodów, rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę oraz przypomnienie postaci wybitnych mężów stanu – Ojców Niepodległej.

 

 

 

 Źródło: redakcja

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo