Kluby „Gazety Polskiej” pójdą w Marszu Niepodległości. Będą miały własny sektor

Co roku Kluby "Gazety Polskiej" przybywają na to wyjątkowe patriotyczne wydarzenie z silną reprezentacją. W tym kluby będą miały własny sektor w kolumnie Marszu Niepodległości. Przypominamy: zbiórka 11 listopada, o godzinie 13.30 w okolicy dworca Warszawa Śródmieście.

Mimo przeszkód uporczywie stawianych przez władze stolicy, 11 listopada 2022, podobnie jak w poprzednich latach, ulicami Warszawy przejdzie wielki Marsz Niepodległości.

Jest konieczne, żeby świętować jedyną znaną rocznicę niepodległości. Jak najwięcej osób powinno wziąć udział w Marszu Niepodległości, udział powinien być masowy. Uważam jednak, że taki marsz powinien się odbywać w każdej wiosce

– mówił „Gazecie Polskiej Codziennie”  Andrzej Gwiazda, działacz antykomunistyczny, współtwórca Wolnych Związków Zawodowych Wybrzeża oraz NSZZ „Solidarność”.

Zachęcał do wzięcia udziału w tegorocznych obchodach 10 i 11 listopada.

W tym roku Kluby "GP" będą miały własny sektor w kolumnie marszu. Na czele klubowego sektora stanie Adam Borowski z warszawskiego Klubu "GP".

W Narodowe Święto Niepodległości do godz. 13.30 klubowicze „Gazety Polskiej” zbierają się w okolicy dworca Warszawa Śródmieście, po czym przejdą pod hotel Polonia Palace. Do udziału w marszu zachęca Tomasz Sakiewicz, redaktor naczelny „Gazety Polskiej”, szef warszawskiego klubu „GP” Adam Borowski, cała redakcja i środowisko związane z „Gazetą Polską”.

Tegoroczny marsz odbędzie się pod hasłem „Silny Naród – Wielka Polska”. Jego trasa ma być podobna do tej z lat poprzednich i będzie przebiegała Alejami Jerozolimskimi, mostem Poniatowskiego oraz Wałem Miedzeszyńskim. Zgodnie z planem marsz zakończy się przy Stadionie Narodowym.

– Pielęgnujemy przywiązanie do polskości, przywiązanie do barw, do naszej historii. Od lat przedstawiciele naszego środowiska uczestniczą w tym wydarzeniu. W tym roku będzie specjalny sektor klubów „Gazety Polskiej”, do którego serdecznie zapraszamy – mówił „Codziennej” Borowski.

"Ta uroczystość ma szerszy charakter. To też wsparcie dla wszystkich, którzy bronią naszej niepodległości. Podział jest klarowny - na zdrajców i na tych, którzy są za niepodległością. Jedni jej chcą, drudzy zwalczają wszelkie uroczystości, bo niepodległość ich gryzie" - mówił podczas ubiegłorocznego Marszu Tomasz Sakiewicz, szef "Gazety Polskiej" i "Gazety Polskiej Codziennie".

Prezes stowarzyszenia Marsz Niepodległości Robert Bąkiewicz na antenie Telewizji Republika zaznaczył, że Marsz Niepodległości w czasie rządów PO był niezgodą na pedagogikę wstydu i politykę tamtych rządów, które doprowadzały do sytuacji takiej, w której z polskim patriotyzmem się walczyło”.

Wyraził zadowolenie z faktu, iż Kluby Gazety Polskiej będą miały na Marszu Niepodległości swój własny sektor.

Cała rozmowa poniżej:

 

 Źródło: niezalezna.pl

 

#Polska

Michał Gradus
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo