Platforma Obywatelska chwyta się wszelkich sposobów, by zniechęcić mieszkańców Warszawy do wzięcia udziału w referendum zaplanowanym na 13 października 2013 r. Tym razem posłowie PO postanowili, że w ramach poparcia dla Hanny Gronkiewicz-Waltz będą nosić znaczki z napisami „Popieram Hankę, nie idę do referendum”, i „Wybieram za rok, nie idę do referendum”.
 
W internecie pojawiła się także strona i profil na Facebooku: "Wybieram za rok, nie idę do referendum". Założyciele profilu - ukrywający swoją tożsamość - piszą na nim, że „Referendum to nie wybory. Wybór jest tylko pozorny”. Próbują przekonać, że zarzuty stawiane prezydent Warszawy mają charakter czysto polityczny.

Naszą ciekawość wzbudził fakt, że politycy Platformy nosili dziś znaczki z identycznym hasłem. Spróbowaliśmy więc ustalić, czy to Platforma Obywatelska założyła ten profil.
 

Z warszawskiego biura PO odesłano nas do regionu mazowieckiego, gdzie mieliśmy uzyskać tę informację. W mazowieckim biurze PO podano nam kolejny numer. – Dam panu numer do Lecha Paryskiego, który koordynuje tą akcję u nas i on udzieli szczegółowych informacji, będzie najwięcej wiedział o tej akcji – powiedział nam pracownik mazowieckiego biura regionu.
 
Niezwłocznie skontaktowaliśmy się z Lechem Paryskim. Niestety w tym wypadku również nie udało się nic ustalić.

- Nie mogę rozmawiać, proszę zadzwonić później – powiedział Paryski. Zapytany, o której godzinie, powiedział, że jutro. Następnie stwierdził jednak, że... nie jest upoważniony, by udzielać takich informacji". Poinstruował nas, że jeśli jesteśmy ciekawi, musimy zapytać... jego przełożonych. 

Wybraliśmy zatem najprostsze wyjście. Na stronie domeny.pl, sprawdziliśmy, kto jest abonentem witryny. Efekt?