Najnowszy numer „GP”: Mocodawca Tuska z Moskwy kazał cię ukarać. Polak skazany za rusofobię

W najnowszym numerze Tygodnika „Gazeta Polska” dostępnym w sprzedaży od środy 9 listopada 2022 r. szczególnie polecamy wywiad Piotra Lisiewicza Wojciechem Braunem „Kelnerem”, znanym kibice Legii Warszawa, skazanym za rusofobię. Będzie też o wadliwych nominacjach sędziowskich Komorowskiego i Schetyny oraz o tym, komu przeszkadza amerykańska elektrownia atomowa. Ponadto w numerze najważniejsze informacje i analizy z kraju i ze świata. Subskrybuj tygodnik - teraz 7-dniowy, bezpłatny okres próbny.

TEMAT NUMERU:

Prokurator powiedział mi, że rzuciłem się na mocodawców Tuska z Moskwy. Putin był zbulwersowany zamieszkami wywołanymi rzekomo przez polskich kibiców. Telefonował w tej sprawie do Tuska. I mnie aresztowano.
- mówi Gazecie Polskiej Wojciech Braun „Kelner”, znany kibic Legii Warszawa, jeden z nielicznych Polaków skazanych za… rusofobię, czyli dyskryminowanie Rosjan „z powodu przynależności narodowej”. 

Jak opowiada, w więzieniu został pobity, przez co później musiał przejść dwie operacje. Proponowano mu też wypuszczenie na wolność w zamian za złożenie fałszywych zeznań obciążających Macieja Dobrowolskiego i Piotra Staruchowicza. Miał pomówić ich o handel narkotykami. Z Wojciechem Braunem „Kelnerem” rozmawia Piotr Lisiewicz.

Ponadto w numerze:

  • Tuleya jest niekonstytucyjny! Wadliwe nominacje Komorowskiego i Schetyny. Ślubowali marszałkowi Sejmu

Bronisław Komorowski wręczył kilkadziesiąt nominacji sędziowskich, gdy był jedynie marszałkiem Sejmu pełniącym obowiązki głowy państwa. Podobnie zachował się Grzegorz Schetyna. Czy osoby od ponad 12 lat wydające wyroki, a które nie złożyły ślubowania wobec prezydenta, są sędziami? W tym gronie jest chociażby „słynny” Igor Tuleya. Prawnicy, z którymi rozmawiała „Gazeta Polska”, nie mają wątpliwości, że procedura została wówczas przeprowadzona w sposób wadliwy. 
- więcej w tekście Grzegorza Brońskiego.

  • Komu przeszkadza amerykańska elektrownia atomowa. Rosja traci wpływy, a nie zyskuje

Za amerykańską firmą Westinghouse stoją Rosjanie, rynek uranu jest kontrolowany przez Kreml, a PiS forsując budowę elektrowni atomowej, pcha Polskę w stronę Rosji – takie tezy pojawiły się już w mediach społecznościowych, uwiarygodnione przez niektórych polityków opozycji i związanych z nią dziennikarzy. Jak jednak łatwo sprawdzić – straszenie amerykańskim atomem nie ma żadnego uzasadnienia w faktach.
- ujawnia Grzegorz Wierzchołowski.

  • Zbożowa klęska Rosji. Erdoğan ogrywa Putina

Relacje Turcji z Rosją są bardzo specyficzne. Nie brak w nich punktów wspólnych, ale są i miejsca konfrontacji. W tym układzie górę ostatnio bierze jednak Ankara. Najlepszym tego przykładem jest sprawa tzw. inicjatywy zbożowej.
- pisze Antoni Rybczyński

  • Zobaczyć Komendanta! Wspomnienia o Józefie Piłsudskim

By zrozumieć, ile miłości mieli podkomendni, strzelcy i legioniści dla swego Komendanta, najlepiej zanurzyć się w ich wspomnienia i pamiętniki. Postacie z brązu mają bowiem to do siebie, iż zdają się często zbyt pomnikowe, a historia lubi się zamykać w opisach faktów zamkniętych na kartach źródeł, opracowań i podręczników. Dobrze więc czasem sięgnąć do pamiętników, by złowić – owszem – subiektywny, ale czysto ludzki punkt widzenia i pamięci. Jak choćby w niewielkiej książeczce Felicjana Sławoja Składkowskiego „Gdzie widziałem Komendanta, nim Polskę wywalczył”. 
- więcej na ten temat w tekście Tomasza Łysiaka.
 

Tygodnik "Gazeta Polska" dostępny w wygodnej prenumeracie cyfrowej
Sprawdź ofertę prenumeraty cyfrowej TUTAJ » prenumerata.swsmedia.pl oraz pod numerem telefonu 605 900 002 lub 501 678 819
 

 

 Źródło: Niezalezna.pl, Gazeta Polska

#Gazeta Polska

Piotr Łukawski
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo