Zabił byłą dziewczynę. Dożywocie dla 22-latka

Na dożywocie skazał Sąd Apelacyjny w Gdańsku 22-letniego Patryka D. za zabójstwo byłej dziewczyny. Mężczyzna, który w śledztwie przyznał się do winy, poćwiartował i ukrył ciało Pauliny. Skazany zamordował byłą dziewczynę w okolicach Nowego Dworu Gdańskiego.

Zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com

Wyrok dożywotniego pozbawienia wolności dla Patryka D. zapadł w sprawie morderstwa w Piotrowie koło Nowego Dworu Gd. w 2020 roku. Sąd Apelacyjny w Gdańsku uchylił we wtorek wcześniejszy wyrok Sądu Okręgowego w Gdańsku, który skazał Patryka D. za morderstwo swojej byłej dziewczyny na 25 lat więzienia.

Mężczyzna udusił 23-letnią Paulinę, a jej ciało poćwiartował i jego fragmenty poukrywał na polu w okolicach wsi. Motywem zbrodni miała być zazdrość ówczesnego 20-latka. Poznana przez Internet dziewczyna pochodziła z Balik koło Łomży. Wiosną 2019 roku zerwała z Patrykiem D. Jakiś czas później wyprowadziła się z rodzinnego domu. Z koleżanką wynajęła mieszkanie na warszawskiej Białołęce.

W marcu 2020 roku po sprzeczce ze współlokatorką nagle się wyprowadziła i wyjechała z Warszawy. Miała być widziana z Patrykiem D. w Nowym Dworze Gd. Mężczyzna w śledztwie dotyczącym zaginięcia przyznał się do winy i wskazał miejsca ukrycia szczątków. Wyrok jest prawomocny.

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#Polska

mg
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo