Korea Północna grozi Seulowi i Waszyngtonowi

Wojsko Korei Północnej poinformowało w niedzielę, że zakończone w sobotę wspólne ćwiczenie sił powietrznych USA i Korei Południowej pod kryptonimem Vigilant Storm, były "otwartą prowokacją i niebezpiecznymi ćwiczeniami wojennymi" - podała północnokoreańska agencja KCNA.

fot. Jack Upland at English Wikipedia, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=65175637

Armia Korei Płn. zapowiedziała także, iż "będzie nadal odpowiadać na wszystkie ćwiczenia wojenne wroga skierowane przeciwko KRLD za pomocą trwałych, zdecydowanych i przytłaczających praktycznych środków wojskowych".

W komunikacie dodano, że ostatnie testy rakiet balistycznych Północy były "jasną odpowiedzią" na wspólne ćwiczenia amerykańsko-południowokoreańskie.

"Ćwiczenia Vigilant Storm były otwartą prowokacją, mającą na celu umyślną eskalację napięcia i niebezpiecznymi ćwiczeniami o bardzo agresywnym charakterze wobec Korei Północnej. Im dłużej trwają militarne prowokacje wroga, tym bardziej dokładnie i bezwzględnie Koreańska Armia Ludowa będzie im przeciwdziałać”

- zapowiedziano w komunikacie.

W sobotę zakończyły się trwające od poniedziałku ćwiczenie sił powietrznych USA i Korei Południowej pod kryptonimem Vigilant Storm. W ich trakcie Korea Płn. wystrzeliła blisko 30 pocisków różnego rodzaju, z których jeden spadł w odległości zaledwie 57 kilometrów od wybrzeża Korei Płd. Był to pierwszy taki przypadek od zakończonej w 1953 roku wojny koreańskiej. 

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

md
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo