Podziel się swoim 1,5% podatku na wsparcie mediów Strefy Wolnego Słowa. Dziękujemy za solidarność! Dowiedz się więcej »

Fenomenalny gol Lukasa Podolskiego! Górnik Zabrze rozbił Pogoń Szczecin w PKO BP Ekstraklasie

Górnik Zabrze wygrał 4:1 w wyjazdowym meczu 16. kolejki piłkarskiej PKO BP Ekstraklasy z Pogonią Szczecin. Ozdobą sobotniego spotkania był przepiękny gol Lukasa Podolskiego.

Lukas Podolski przypieczętował zwycięstwo Górnika z Pogonią

Chociaż to Pogoń była zdecydowanym faworytem sobotniego meczu z Górnikiem, to "Portowcy" boleśnie przekonali się, że ekipa z Zabrza wcale nie jest "chłopcem do bicia". Już w 5. minucie wynik dla gości otworzył Aleksander Paluszek. Wprawdzie przed przerwą do wyrównania doprowadził Luka Zahović, ale w drugiej połowie bramki zdobywali już tylko podopieczni trenera Bartoscha Gaula.

Zahović dał nadzieje Portowcom

Wielką klasą potwierdził po raz kolejny Lukas Podolski. Mistrz świata z reprezentacją Niemiec pomimo 37 lat na karku pokazał, że jest jedną z największych gwiazd Ekstraklasy. "Poldi" w 73. minucie ustalił wynik meczu popisując się fantastycznym uderzeniem... zza połowy boiska.

Lukas Podolski show

Pogoń na razie utrzymuje się w czołówce tabeli - pomimo porażki jest czwarta z dorobkiem 26 punktów. Górnik natomiast awansował na dziesiątą pozycję - 20 punktów.

Pogoń Szczecin - Górnik Zabrze 1:4

Bramki: L. Zahović 42' - A. Paluszek 5', K. Okunuki 53', Sz. Włodarczyk 56', L. Podolski 73'

Sędzia: Tomasz Kwiatkowski (Warszawa)

Źródło: niezalezna.pl