Jak kształcić konkurencyjne kadry? Debata „Gazety Polskiej”

Mówiąc o konkurencyjności polskiej gospodarki, myślimy najczęściej o jej innowacyjności, o skutecznej strategii rozwoju, o wejściu polskich firm na rynki zagraniczne. Aby jednak podejmować skuteczne działania, konieczne są fachowe kadry. Dobrze wykształcone, ambitne, mogące liczyć na wsparcie w rozwijaniu kompetencji. Jak pozyskiwać takie kadry i jak powinno wyglądać miejsce szkolnictwa zawodowego w polskiej polityce edukacyjnej – o tym w najbliższy wtorek, 8 listopada, będą rozmawiać uczestnicy debaty organizowanej przez „Gazetę Polską”: Konkurencyjność oparta na kadrach: znaczenie edukacji branżowej dla polskiej gospodarki. Partnerem wydarzenia jest Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji – Narodowa Agencja programu Erasmus+ i Europejskiego Korpusu Solidarności.

fot. Pixabay

Zaproszeni goście – politycy, eksperci, menadżerowie – będą rozmawiać m.in. o tym, jak dobra, nowoczesna edukacja branżowa przekłada się na sukcesy polskich firm i na siłę naszej gospodarki. Będzie mowa także o kluczowych wyzwaniach, stojących przez branżową edukacją w Polsce. Poznamy także punkt widzenia przedsiębiorców – czy odczuwają wieloletnie zaniedbania w zakresie kształcenia nowych kadr, które zaczęto skutecznie likwidować w ostatnich latach, czy polska edukacja branżowa jest dostosowana do potrzeb zmieniającego się rynku. Będziemy również pytać, jak zachęcić młodych fachowców, by budowali swoją karierę w kraju.

W debacie wezmą udział:

- minister Marzena Machałek, sekretarz stanu w Ministerstwie Edukacji i Nauki
- Dawid Solak, Zastępca Dyrektora Generalnego Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji
- dr Piotr Balcerowski, wiceprezes Instytutu Staszica, ekspert od zarządzania kadrami
- Wojciech Trojanowski, członek zarządu Strabag sp. z o.o.
- Magdalena Wróbel, Dyrektor Naczelna ds. Zarządzania Zasobami Ludzkimi KGHM SA.

Debatę poprowadzi redaktor naczelny „Gazety Polskiej” Tomasz Sakiewicz.

Relacja z debaty na www.niezalezna.pl, w „Gazecie Polskiej Codziennie” (14 listopada) oraz na łamach tygodnika „Gazeta Polska” (16 listopada).

 

 

 Źródło: redakcja

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo