​Prestiżowe wyróżnienie dla profesora Jana Obrębskiego!

Prof.

Magda Piejko
Prof. Jan Obrębski z parlamentarnego zespołu do spraw zbadania tragedii smoleńskiej Antoniego Macierewicza został dziś honorowym członkiem Międzynarodowej Organizacji Struktur Przestrzennych i Konstrukcji Powłokowych - IESS.
 
Dzisiaj, na Politechnice Wrocławskiej rozpoczęła się konferencja Międzynarodowej Organizacji Struktur Przestrzennych i Konstrukcji Powłokowych IESS 2013 ( International Association for Shell and Spatial Structures ). To międzynarodowe stowarzyszenie od pięćdziesięciu lat skupia specjalistów różnych dziedzin zajmujących się lekkimi konstrukcjami. Konferencję rozpoczęła uroczystość, na której prof. Jan Obrębski otrzymał tytuł honorowego członka stowarzyszenia oraz wygłosił wystąpienie podsumowujące swój dorobek naukowy. Jedynym Polakiem odznaczonym przez stowarzyszenie jest, poza prof. Obrębskim konstruktor największego teleskopu – Stefan Medwadowski. Jest to rzadkie odznaczenie przyznawane raz do roku specjalistom z całego świata przez  kapitułę  stowarzyszenia.  

Profesor Obrębski otrzymał wyróżnienie, gdyż jest „wybitnym specjalistą w dziedzinie konstrukcji cienkościennych” – stwierdził inż. Romuald Tarczewski – wykładowca Politechniki Wrocławskiej.   „Posiada imponującą ilość publikacji na ten temat, które są doceniane na całym świecie, opracował także  swoją własną teorię obliczania tego typu konstrukcji oraz kryteria ich wytężenia” – dodał Tarczewski.

Opinie tą również potwierdził prezes stowarzyszenia IESS prof. René Motro z Université de Montpellier podkreślając jego imponujące osiągnięcia naukowe w dziedzinie mechaniki materiałowej a także jego zasługi w popularyzowaniu tego typu badań na organizowanych przez prof. Obrębskiego tzw. „chapters” – mniejszych konferencjach przeznaczonych dla studentów polskich uczelni.  Obecni na konferencji naukowcy z całego świata wypowiadają się na temat  badań Profesora Obrębskiego bardzo entuzjastycznie.

 Źródło: niezalezna.pl

 

Magda Piejko
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo