Poseł Platformy zaatakował nastolatka. Jest riposta. Czy Szczerba podejmie rzuconą rękawicę?

Prawicowi działacze założyli niedawno „Okiem Młodych”. Jeden z nich, Oskar Szafarowicz został kilka dni temu laureatem teleturnieju „Giganci Historii”. Spadła na niego fala hejtu. Włączył się w to również poseł Platformy Obywatelskiej Michał Szczerba. Polityk dostał odpowiedź. Czy podejmie wyzwanie? Internauci ironizują, że bez Dariusza Jońskiego nigdzie się nie rusza…

Michał Szczerba, Oskar Szafarowicz
Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska; facebook/d

„Spojrzenie na świat okiem młodych - bez poprawności politycznej, satyrycznie” - pisali o swojej działalności w aplikacji TikTok założyciele „Okiem Młodych”. Profil stworzyli - Wiktoria Mielniczek (Młodzieżowa Rada Sprawiedliwości, stowarzyszenie „Dla Polski”), Oskar Szafarowicz (Forum Młodych PiS) oraz Kamil Kaniuk (Młodzieżowa Rada Sprawiedliwości, Młodzieżowy Sejmik Województwa Śląskiego).

Atak, bo prawicowe poglądy

Oskar Szafarowicz w ubiegłym tygodniu wygrał odcinek teleturnieju „Giganci Historii” w temacie Polska Sasów. I zaczął się hejt tylko dlatego, że wygrał chłopak, który należy do Forum Młodych PiS.

„Z radością informujemy, że do pamiątkowej księgi Gigantów Historii dopisaliśmy kolejne nazwisko. W odcinku, którego tematem była Polska Sasów, po wieczną chwałę, tytuł Giganta Historii i 20.000 pln sięgnął Pan Oskar, któremu serdecznie gratulujemy!”

– czytamy na facebookowej stronie programu.

Podkreślono, że „jego rozległa wiedza i zwycięstwo imponują tym bardziej, że to najmłodszy Gigant Historii w historii tego programu”.

„Warto również zaznaczyć, że w tym odcinku niektóre pytania były naprawdę trudne. Czy też odnieśliście podobne wrażenie? – czytamy dalej.

„Dziękuję organizatorom, uczestnikom i wszystkim, od których odbieram gratulacje. Czasy saskie, czyli początek utraty suwerenności przez Rzeczpospolitą, powinny stanowić ważną lekcję na przyszłość, byśmy nigdy nie powtórzyli dziejowych błędów

– skomentował Szafarowicz zaraz po wygranej.

Giganci historii to polski teleturniej emitowany od sierpnia 2020 r. na antenie TVP Historia. Szczegółowo sprawdza wiedzę uczestników z poszczególnych dziedzin historii.

Turniej nagrano dużo wcześniej, ale hejterzy wiedzą lepiej…

W sieci poddawano w wątpliwość wiedzę nastolatka. Od ataku powstrzymać nie mógł się również poseł Michał Szczerba.

Turnieje w TVPiS wygrywa młodzieżówka z TikToka. 20 tysięcy w gotówce i puchar „za zajęcie I miejsca” na zachętę. Z pewnością to tylko dziwny zbieg okoliczności. A internauci się po prostu czepiają…

– napisał polityk Platformy Obywatelskiej.

Szczerba zmierzy się z nastolatkiem?

Polityk od razu otrzymał odpowiedź od nastolatka.

Panie pośle, zamiast występować na drogę sądową, proponuję Panu honorowe rozwiązanie: dyskusja publiczna (w dowolnym medium) na temat analogii między zaprzaństwem XVIII-wiecznej Polski a współczesnymi stronnictwami obozu podległości i zaprzedawania suwerenności. Ok?”

– napisał chłopak.

Co zrobi poseł? Pamiętając ostatnie wykręty tej formacji – szef PO Donald Tusk przestraszył się debaty z premierem Mateuszem Morawieckim – można domyślić się, że do tej konfrontacji nie dojdzie.

Abstrahując od ostatnich akcji polityków PO, internauci zauważyli, że poseł Szczerba bez posła Jońskiego nigdzie się nie rusza. Wszystko robią razem.

Zaznaczono, że poseł Szczerba, nadal nie odpowiedział na wezwanie do debaty.

I zapewne to się nie zmieni…

 Źródło: niezalezna.pl

 

#polityka

Michał Gradus
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo