Najnowszy numer „GP”: Jeszcze nie rządzą, a już biją. Chcą zamknąć przeciwników do więzienia

W najnowszym numerze Tygodnika „Gazeta Polska” dostępnym w sprzedaży od środy 2 listopada 2022 r. szczególnie polecamy tekst Piotra Lisiewicza „Jeszcze nie rządzą, a już biją. Chcą oddać przywileje emerytom z SB i zamknąć przeciwników do więzienia”. Będzie też o tym, jak nakręcano histerię wokół Odry oraz rozmowa z gen. Andrzejem Kowalskim, szefem Służby Wywiadu Wojskowego w latach 2015–2020. Ponadto w numerze najważniejsze informacje i analizy z kraju i ze świata. Subskrybuj tygodnik - teraz 7-dniowy, bezpłatny okres próbny.

Gazeta Polska

TEMAT NUMERU:

  • Jeszcze nie rządzą, a już biją. Chcą oddać przywileje emerytom z SB i zamknąć przeciwników do więzienia

PiS jest pierwszą partią w historii III RP, która po siedmiu latach ma poparcie zbliżone do tego, jakie miała w 2015 roku, gdy wygrała wybory. Były to lata ze zdecydowanie najmniejszą po 1989 roku liczbą manifestacji pracowniczych i związkowych, natomiast najliczniejszymi protestami przegrywających wybory partii opozycyjnych. Ale Donald Tusk mimo to chce budować obraz władzy przestraszonej gniewem wściekłego ludu, na czele którego stoi rzecz jasna on sam. Stąd zapowiedzi zamykania do więzienia czy nasyłania silnych ludzi. Gniewu ludu pobudzić się Tuskowi nie udaje, ale prowokuje do używania przemocy i grożenia śmiercią najbardziej niezrównoważonych swoich zwolenników.
- więcej w tekście Piotra Lisiewicza.
 

Ponadto w numerze:

  • Jak nakręcano histerię wokół Odry. Zero dowodów i zmyślone plotki

Dlaczego mieliśmy histerię, gdy zaczynała się budowa muru na granicy polsko-białoruskiej? Dlaczego wybuchła histeria, gdy przekopywaliśmy Mierzeję Wiślaną? Dlaczego dzieje się tak praktycznie przy każdej inwestycji, która ma podnieść nasze bezpieczeństwo czy suwerenność? Najczęściej w tych wszystkich przypadkach chodzi o  interesy, które ktoś chce dla siebie ugrać. Albo pojawia się interes polityczny na zasadzie: jest okazja, by uderzyć w rząd.
- mówi Małgorzata Golińska, wiceminister klimatu i środowiska. Rozmawia Jacek Liziniewicz.

  • Najważniejszy Marsz Niepodległości. Nie dla prowokacji!

Tegoroczny Marsz Niepodległości będzie inny niż wszystkie dotychczasowe, będzie też najważniejszym marszem w historii tego wydarzenia. Przyczyna jest oczywista – wojna na Ukrainie. Zwiększa ona radykalnie prawdopodobieństwo prowokacji, nakłada też znacząco większe zobowiązania na organizatorów oraz uczestników.
- pisze Dawid Wildstein.

  • Ani broń jądrowa, ani „brudna” bomba nie grożą światu. To celowy zabieg Rosjan 

Mówienie cały czas o zagrożeniu jądrowym ze strony moskiewskich notabli wpisuje się w grę psychologiczną. Słyszymy, że Władimir Putin się łamie, jest poważnie chory, zaraz dojdzie do politycznego przesilenia, że zmieni się władza na Kremlu. Co więcej, już wskazuje się tych, którzy przejmą władzę. Więc możliwa jest sugestia, że może ktoś, kto go zastąpi, będzie jeszcze gorszy, przejmując dostęp do walizki z czerwonym guzikiem.
- mówi gen. Andrzej Kowalski, szef Służby Wywiadu Wojskowego w latach 2015–2020, ekspert ds. Rosji. Rozmawia Grzegorz Wszołek

  • Czy Sunak ocali Królestwo? Ostatnia nadzieja konserwatystów

42-letni Rishi Sunak, który objął stery po rekordowo krótkim premierostwie Liz Truss, ma przed sobą nie tylko zadanie ocalenia Partii Konserwatywnej, ale też wyciągnięcie Wielkiej Brytanii z kłopotów i przywrócenie wiary w całą klasę polityczną. 
- więcej na ten temat w tekście Macieja Kożuszka.

Tygodnik "Gazeta Polska" dostępny w wygodnej prenumeracie cyfrowej
Sprawdź ofertę prenumeraty cyfrowej TUTAJ » prenumerata.swsmedia.pl oraz pod numerem telefonu 605 900 002 lub 501 678 819
 

 

 Źródło: Niezalezna.pl, Gazeta Polska

#Gazeta Polska

Piotr Łukawski
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo