Z premierem Morawieckim nie, to może z prezesem Kaczyńskim. Tusk miałby odwagę stanąć do debaty?

Donald Tusk odrzucił propozycję wspólnej debaty z premierem Mateuszem Morawieckim. A może zechce rozmawiać z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim? Takie pytanie usłyszał rzecznik partii rządzącej Radosław Fogiel. "Szef PO Donald Tusk miał szansę, by spotkać się w studio telewizyjnym z premierem Mateuszem Morawieckim, ale zrejterował w dość mało chwalebny sposób" - brzmiała odpowiedź.

Jarosław Kaczyński/Donald Tusk
twitter.com/@pisorgpl//Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

Wczoraj na Twitterze rzecznik PO Jan Grabiec poinformował, że "dostaliśmy właśnie desperackie zaproszenie dla premiera Tuska do wieczornego programu TVP z udziałem premiera Morawieckiego. Donald Tusk jest gotów na debatę z prawdziwym liderem i prawdziwymi dziennikarzami w prawdziwej telewizji". Chodziło o zaproszenie do programu "Strefa Starcia" w TVP Info, w którym uczestniczył premier Mateusz Morawiecki.

Prezes Kaczyński vs Tusk?

Fogiel pytany dziś w Radiu Zet czy jest szansa, by szef PiS Jarosław Kaczyński spotkał się w debacie z Tuskiem, zauważył, że na razie była szansa, by szef PO spotkał się w telewizyjnym studio z premierem Morawieckim, ale "zrejterował w dość mało chwalebny sposób".

"Prezes Kaczyński debatuje z Polakami i tak będzie aż do wyborów"

- dodał.

Fogiel zauważył, że przedstawiciele telewizji twierdzą, iż Tusk 49 razy otrzymywał zaproszenie do programu i z niego nie skorzystał.

Polityk podkreślił, że Kaczyński jest przywódcą Zjednoczonej Prawicy i pracuje nad tym, by przygotować "przedpole pod przyszłoroczne wybory".

"To Tusk jest aspirującym premierem, więc jeżeli chce, to miał okazję, pewnie będą jeszcze okazje; niech się zmierzy z premierem Morawieckim, który dzisiaj dzierży stery rządu. Niech porozmawia jakie bezrobocie było za czasów PO, a jakie jest dzisiaj. Niech porozmawia jaka płaca godzinowa była wówczas"

- wyliczał Fogiel.

"To wczoraj może to była wpadka, ale pewnie będą następne szanse"

- dodał.

Zdaniem Fogla, Tusk chciałby wrócić do starych, dobrych dla niego czasów, kiedy był "hołubiony przez dziennikarzy, nie było mediów społecznościowych, które piętnowały jego kłamstwa na każdym kroku".

"Dzisiaj za codzienne rządzenie odpowiada premier Morawiecki i jeśli Donald Tusk ma odwagę i chce się z kimś zmierzyć, to może wczoraj to była wpadka, ale pewnie będą następne szanse"

- podsumował.

Dopytywany czy to oznacza, że debaty Kaczyński-Tusk nawet na miesiąc przed wyborami nie będzie odpowiedział: "Nie jestem Duchem Świętym, ale nie przywiduję". 

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#debata #PiS #PO #Jarosław Kaczyński #Radosław Fogiel #Donald Tusk #Polska #opozycja #polityka

az
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo