Wojsko Polskie rośnie w siłę!

Kiedy cały świat z uznaniem patrzy na rozwój Sił Zbrojnych w Polsce, opozycja dziwi się czemu kupujemy tak dużo, zarzuca nam megalomanię i zapowiada zrywanie kontraktów zbrojeniowych - napisał wicepremier, minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak. Wcześniej szef MON wziął udział w uroczystości złożenia przysięgi przez żołnierzy zasadniczej dobrowolnej służby wojskowej w Suwałkach.

Kolejni żołnierze złożyli przysięgę
fot. MON

- Nie dopuścimy do tego poprzez to, że będziemy rozwijać jednostki wojskowe, takie jak 14. Pułk Przeciwpancerny w Suwałkach. Nie dopuścimy do tego poprzez to, że będziemy uzbrajać Wojsko Polskie w nowoczesną broń

 - mówił Błaszczak podczas uroczystości.

Dodał, że do 14. Pułku Przeciwpancernego w Suwałkach trafi nowoczesny sprzęt. "To będzie pierwsza jednostka Wojska Polskiego, do której trafi sprzęt nazywany Ottokar Brzoza. Będą to niszczyciele czołgów" - powiedział.

Szef MON zaznaczył, że tak jak w Suwałkach również w 36 innych miejscowościach na terenie całego kraju 3,2 tys. żołnierzy złożyło, składa, lub niebawem złoży przysięgę wojskową. Dodał, że trzy czwarte spośród nich zostaje na kursie specjalistycznym i będzie zawodowymi żołnierzami Wojska Polskiego. Pozostali - jak mówił - będą żołnierzami WOT albo rezerwistami.

W Suwałkach przysięgę złożyło 51 nowych żołnierzy. Minister powiedział, że wszyscy, którzy złożyli przysięgę są dobrze przeszkoleni. Błaszczak podkreślił też, że za rządu PO-PSL pułk w Suwałkach został zlikwidowany. "Trzy lata temu odbudowaliśmy tutaj wojsko. Jest 14. Puk przeciwpancerny, a żołnierze złożyli przysięgę z dobrowolnej, zasadniczej służby wojskowej" – mówił minister.

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

 

#wojsko #Mariusz Błaszczak #armia

mk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo