Lekarze w rękach CBA. Robili przekręty na dziecięcych preparatach

Sześć osób, w tym czworo lekarzy, zostało zatrzymanych w sprawie nieprawidłowości przy refundacji środka dietetycznego dla niemowląt - poinformowało w piątek CBA.

cba.gov.pl

Zespół prasowy CBA przekazał w piątek, że delegatura CBA w Warszawie pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Piotrkowie Trybunalskim prowadzi śledztwo w sprawie nieprawidłowości przy refundacji środka dietetycznego dla niemowląt. Proceder miał miejsce w latach 2015-2020 i polegał na wystawianiu przez lekarzy, na rzecz nieuprawnionych do refundacji pacjentów, setek recept na preparat.

"Preparat był przepisywany pacjentom w ilościach wielokrotnie przekraczających możliwości spożycia. Wystawione w ten sposób recepty były następnie realizowane w aptekach. "Jedno opakowanie środka dietetycznego dla niemowląt kosztowało przeciętnie ok. 150 zł, a przy refundacji ok. 3 zł" - wyjaśniło CBA.

Zatrzymanych zostało sześć osób, w tym czterech lekarzy. "Zatrzymani usłyszeli zarzuty poświadczenia nieprawdy i oszustwa na szkodę NFZ. "Ustalenia śledczych wskazują, że zatrzymani lekarze niezasadnie wystawili recepty refundowane o wartości ponad 600 000 zł" - poinformowało CBA.

Oprócz lekarzy zatrzymano dwie inne osoby zamieszane w przestępczy proceder. "Prokurator zastosował wobec zatrzymanych wolnościowe środki zapobiegawcze" - podało CBA.

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#CBA #refundacja

mt
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo