Raków może pozbawić mistrza Polski złudzeń. Zbliża się hit piłkarskiej PKO BP Ekstraklasy

Raków Częstochowa w dwóch ostatnich sezonach zdobywał wicemistrzostwo Polski. Te rozgrywki mogą być dla drużyny prowadzonej przez Marka Papszuna przełomowe. Czerwono-niebiescy liderują w piłkarskiej PKO BP Ekstraklasie, a po niedzielnym spotkaniu w Poznaniu mogą uciec Lechowi na trzynaście punktów.

Trener Marek Papszun tonuje nastroje przed meczem Rakowa z Lechem Poznań
fot. Tomasz Jędrzejowski / Gazeta Polska

Raków zasłużenie prowadzi w Ekstraklasie i konsekwentnie buduje przewagę nad najgroźniejszymi rywalami. Zespół z Częstochowy w tym momencie wyprzedza aktualnych mistrzów Polski o dziesięć punktów (Lech rozegrał jeden mecz mniej), a po spotkaniu w Poznaniu może tą przewagę zwiększyć do rozmiarów, które dla Kolejorza będą trudne do zniwelowania.

Kluczowym bym tego meczu nie nazwał. Teraz nie wywalczymy tytułu, ani nawet gry w pucharach. Natomiast oczywiście różnica między nami i Lechem w przypadku zwycięstwa Rakowa znacznie się zwiększy i do tego chcemy dążyć

- tonuje nastroje trener Papszun.

Gra w pucharach nie osłabia Lecha

Szkoleniowiec Rakowa ma sporo respektu dla Lecha. Papszun uważa, że Kolejorz ma na tyle silną kadrę, że gra w europejskich pucharach nie osłabia rywali przed meczem w Ekstraklasie. Poznaniacy w czwartek grali w Wiedniu z Austrią, a już cztery dni po starciu z "Medalikami" będą musieli bić się o awans z grupy w Lidze Konferencji z hiszpańskim Villarrealem.

Lech ma mocną kadrę i wyrównany skład. Poza tym są tam dość częste rotacje i gra w tylu meczach może nawet działać na ich korzyść, a nie odwrotnie

- stwierdził szkoleniowiec Rakowa.

Zespół z Częstochowy prowadzi w rozgrywkach Ekstraklasy. W 14 meczach uzbierał 32 punkty i o sześć wyprzedza Widzew Łódź. Aktualny mistrz Polski jest dopiero na siódmej pozycji w tabeli - 22 punkty w 13 spotkaniach.

Mecz Lech Poznań - Raków Częstochowa w niedzielę 30. października o 17.30

 Źródło: niezalezna.pl

 

#Raków Częstochowa #Lech Poznań #PKO BP Ekstraklasa

Janusz Milewski
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo