Radosław Fogiel nowym szefem sejmowej Komisji Spraw Zagranicznych

Poseł Prawa i Sprawiedliwości, a zarazem rzecznik partii - Radosław Fogiel został dziś przewodniczącym sejmowej Komisji Spraw Zagranicznych. Wcześniej funkcję tą pełnił Marek Kuchciński, który na początku października objął funkcję szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Radosław Fogiel
Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

Podczas posiedzenia komisji kandydaturę Fogla zgłosiła posłanka PiS Barbara Bartuś; kandydaturę tę poparło 12 posłów, nikt nie był przeciw, wstrzymało się 7 posłów.

Fogiel jest posłem od października 2019 r. Zasiada w komisjach: Spraw Zagranicznych, Cyfryzacji, Innowacyjności i Nowoczesnych Technologii oraz Komisji Obrony Narodowej.

[polecam:https://niezalezna.pl/462144-platforma-nadal-nie-pogodzila-sie-z-utrata-wladzy-fogiel-przegrali-bo-rzadzili-fatalnie-bieda-i-bezrobocie

Fogiel był asystentem i dyrektorem biura poselskiego prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. W 2012 został pierwszym wiceprzewodniczącym, a w 2017 przewodniczącym Europejskich Młodych Konserwatystów. Funkcję tę sprawował do 2018 r.

W czerwcu 2019 został mianowany zastępcą rzecznika prasowego PiS. W wyborach parlamentarnych w tym samym roku zdobył mandat poselski, startując z drugiego miejsca listy PiS w okręgu radomskim. W 2021 r. został członkiem delegacji Sejmu i Senatu RP do Zgromadzenia Parlamentarnego OBWE, a w czerwcu 2022 został mianowany rzecznikiem prasowym PiS, zastępując posłankę Anitę Czerwińską.

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#Radosław Fogiel #PiS #Prawo i Sprawiedliwość #polityka #Polska

az
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo