Tusk będzie wyciągał ze stanowisk, Sikorski chłostał i wyganiał z kraju. Który gorszy? [SONDA]

Wszyscy pamiętamy, jak w lipcu lider Platformy Obywatelskiej - Donald Tusk - podczas konwencji w Radomiu mówił, że gdy tylko dojdzie do władzy, "wyprowadzi" Adama Glapińskiego z Narodowego Banku Polskiego. Jaki lider partii, tacy członkowie. Nic więcej dziwnego, że wczoraj późnym wieczorem Radosław Sikorski, wokół którego w ostatnim czasie jest szczególnie głośno zszokował internautów na Twitterze... Zapraszamy do wzięcia udziału w naszej sondzie!

Radosław Sikorski i Donald Tusk
Mateusz Włodarczyk CCA-SA 3.0 via Wikipedia Commons

"Nie będzie ani jednego dnia dłużej prezesem NBP (Adam Glapiński - red. dop.) i nie trzeba będzie ustawy Nikt tego nie pamięta. Wiecie, że prawnicy zamówieni przez prezydenta Dudę napisali mu ekspertyzy z których wynikało, że wybór na tę kadencję jest nielegalny. Wystarczyłaby duża mniejsza wątpliwość żeby gościa wyprowadzić z NBP-u i ja to zrobię, ja to wam gwarantuję" 

- tak Donald Tusk grzmiał 2 lipca podczas konwencji jego ugrupowania w Radomiu. 

Nie ulega żadnej wątpliwości, iż było to swoiste nawoływanie do przemocy, gdyż lider "totalnej" nawoływał po tych słowach do wychodzenia na ulicę oraz protestowania, aby "naprawić Polskę". 

Wczoraj późnym wieczorem jego partyjny kolega, który w przestrzeni medialnej nie ma ostatnio dobrej passy, dodał na Twitterze pewnego rodzaju sondę. 

"Gdyby przywrócić w Polsce karę banicji to powinien jej doznać:" - tak brzmiała jej pierwsza część. Do wyboru były cztery odpowiedzi: "Pereira, Ziobro, Kaczyński, Wszyscy trzej". 

W odpowiedzi na komentarz jednego z przychylnych Sikorskiemu internatów, który brzmiał "Ale najpierw chłosta.", polityk odpisał "Zgoda.". 

Zaskakujące jest, że Tweet tak szybko jak się pojawił, tak zniknął z profilu europosła... Czyżby w tym przypadku zasada "najpierw pomyśl, później rób" działała w drugą stronę...?

Zapraszamy do wzięcia udziału w naszej sondzie! 

 


SONDA
Wczytuję sondę...


Źródło: niezalezna.pl

 

#Donald Tusk #Radosław Sikorski #Platforma Obywatelska #PO #przemoc #agresja #Twitter

Anna Zyzek
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo