Były dowódca brytyjskiej armii: klęska Rosji w Chersoniu jest nieunikniona

W rozmowie z telewizją Sky News były szef sztabu brytyjskiej armii gen. Richard Dannatt, stwierdził, że Rosjan czeka nieuchronna klęska w Chersoniu. Zdaniem wysokiego rangą wojskowego, chcąc zachować twarz, oddziały rosyjskie zdecydują się na odwrót w regionie. Będzie on przedstawiany w propagandzie Kremla jako taktyczne działanie, mające stworzyć wrażenie, że agresor kontroluje sytuację na tym obszarze.

Facebook.com/MinistryofDefence.UA

W materiale wskazano, że mieszkańcy okupowanego przez Rosjan Chersonia zostali wezwani do opuszczenia miasta, a wszyscy mężczyźni otrzymali wezwania do wstąpienia do nowo sformowanej milicji.

Komentujący wydarzenia na Ukrainie były szef sztabu brytyjskiej armii, gen. Richard Dannatt, wskazuje, że Rosjanie wiedzą o tym, że w Chersoniu czeka na nich nieuchronna klęska, dlatego podejmą działania, które w domyśle mają zatrzeć chaos, panujący po stronie agresora. Takim ruchem, zdaniem generała, może być odwrót wojsk, który następnie będzie przedstawiany w propagandzie jako "taktyczne działanie". 

Jak dodał gen. Richard Dannatt, jednym z celów, które postawiła sobie Rosja, jest również zniszczenie ukraińskiej infrastruktury krytycznej. Dlatego, że wciąż ponoszą klęski na polu walk. 

 

 Źródło: niezalezna.pl

 

#Chersoń #rosyjskie oddziały #wojna #front #odwrót #klęska agresora #Putin #Kreml #Ukraina

Konrad Wysocki
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo