Rosjanie przygotowują się do walk ulicznych w Chersoniu

Siły rosyjskie przygotowują okupowany Chersoń na południu Ukrainy do walk ulicznych; miasto opuściła duża część mieszkańców, a wojskowi przebierają się w cywilne ubrania - podał w sobotę Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy.

Twitter.com/GeneralStaffUA screen

W ciągu minionej doby wojsko rosyjskie przeprowadziło pięć rakietowych i 19 lotniczych ataków oraz 94 ostrzały z wieloprowadnicowych wyrzutni rakietowych - podaje sztab. Ostrzelano ok. 20 miejscowości.

Według strony ukraińskiej podczas formowania na Białorusi regionalnego zgrupowania wojsk dochodzi do konfliktów między rosyjskimi i białoruskimi wojskowymi na tle narodowościowym i w związku z "zuchwałym stosunkiem Rosjan do Białorusinów".

Sztab pisze, że okupowane miasto Chersoń na południu Ukrainy opuściła znaczna część mieszkańców.

Rosyjscy okupanci, którzy pozostali w mieście, przebierają się w cywilne ubrania i zamieszkują w pustych mieszkaniach. Wróg przygotowuje Chersoń do walk ulicznych

- czytamy.

Według stanu z 21 października szpital w Kachowce opuszczają pacjenci i personel. W Enerhodarze rosyjscy wojskowi okradają pozostawione mieszkania i hotele, w których mieszkali.

Strona rosyjska poszukuje za granicą broni i próbuje zaangażować w wojnę na Ukrainie zagranicznych najemników. Sztab podaje, że w jednym z krajów Bliskiego Wschodu trwa werbunek bojowników.

Minionej doby ukraińskie siły obrony odparły ataki przeciwnika w obwodzie charkowskim, ługańskim i donieckim. Lotnictwo sił obrony przeprowadziło 16 uderzeń.

 Źródło: PAP, Niezalezna.pl

 

wb
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo