Dziś na warszawskim Ursynowie rozpoczyna się dziś II Ogólnopolski Kongres Nowej Ewangelizacji. Jego tematem są sprawy związane bezpośrednio z parafią.

W czasie czterodniowych obrad kongresu pod hasłem „Obudzić olbrzyma”, prowadzone będą rekolekcje ewangelizacyjne przez przewodniczącego Zespołu Konferencji Episkopatu Polski ds. Nowej Ewangelizacji bp. Grzegorza Rysia, konferencje, warsztaty, wspólne modlitwy i Msze św., wieczór świadectw, dzielenie się doświadczeniami, koncert, piknik rodzinny i wyjście ewangelizacyjne „od drzwi do drzwi” w parafii ursynowskiej.

Głównym celem Kongresju, według biskupa Rysia jest próba dania odpowiedzi na pytanie: "Co trzeba uczynić, aby parafia będąc pierwszym sposobem obecności Kościoła wśród nas, była wspólnotą Kościoła żywego i dającego życie. Wspólnotą zewangelizowaną i ewangelizującą?".

Przewodniczący Zespołu Konferencji Episkopatu Polski ds. Nowej Ewangelizacji i podkreśla, że zadaniem kongresu będzie także ukazanie właściwej wizji parafii, prezentacja metod ewangelizacji w parafii i przez parafię oraz danie doświadczenia działania łaski Bożej w podejmowaniu odpowiedzialności za przemianę parafii.