Ewangelizacja w nowoczesnym stylu

  

Dziś na warszawskim Ursynowie rozpoczyna się dziś II Ogólnopolski Kongres Nowej Ewangelizacji. Jego tematem są sprawy związane bezpośrednio z parafią.

W czasie czterodniowych obrad kongresu pod hasłem „Obudzić olbrzyma”, prowadzone będą rekolekcje ewangelizacyjne przez przewodniczącego Zespołu Konferencji Episkopatu Polski ds. Nowej Ewangelizacji bp. Grzegorza Rysia, konferencje, warsztaty, wspólne modlitwy i Msze św., wieczór świadectw, dzielenie się doświadczeniami, koncert, piknik rodzinny i wyjście ewangelizacyjne „od drzwi do drzwi” w parafii ursynowskiej.

Głównym celem Kongresju, według biskupa Rysia jest próba dania odpowiedzi na pytanie: "Co trzeba uczynić, aby parafia będąc pierwszym sposobem obecności Kościoła wśród nas, była wspólnotą Kościoła żywego i dającego życie. Wspólnotą zewangelizowaną i ewangelizującą?".

Przewodniczący Zespołu Konferencji Episkopatu Polski ds. Nowej Ewangelizacji i podkreśla, że zadaniem kongresu będzie także ukazanie właściwej wizji parafii, prezentacja metod ewangelizacji w parafii i przez parafię oraz danie doświadczenia działania łaski Bożej w podejmowaniu odpowiedzialności za przemianę parafii.
 
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl,PAP


Wczytuję komentarze...

Poszukiwany dom dla 4 dzieci. Porzuciła je matka

/ Miasto Tarnów

  

Miasto Tarnów (Małopolskie) poszukuje domu dla czworga dzieci porzuconych przez matkę – 25-latka przyprowadziła synów do miejscowego pogotowia opiekuńczego i oznajmiła, że nie może się nimi opiekować, chce je zostawić. Ta placówka jednak nie jest miejscem dla tych dzieci.

Według informacji przekazanych przez tarnowski magistrat, najmłodszy z chłopców ma ponad rok, najstarszy niespełna sześć lat. Pogotowie opiekuńcze, w którym zostawiła je matka, jest przeznaczone dla dzieci i młodzieży od 10. do 18. roku życia, często sprawiających problemy wychowawcze, niektórzy mają też za sobą konflikty z prawem. „To nie jest miejsce dla pozostawionych przez matkę chłopców” – czytamy w komunikacie magistratu.

„Apeluję o stworzenie zastępczej rodziny dla tych dzieci, o stworzenie im domu, normalnego dzieciństwa, o danie im choćby namiastki rodzicielskiej miłości. Takie dzieci, porzucone przez swoich naturalnych rodziców, często trafiają pod opiekę miasta. Chcemy im znaleźć domy, ale rodzin zastępczych nie przybywa. Może ktoś z was taką rodzinę stworzy?”

– powiedział prezydent Tarnowa Roman Ciepiela.

Zastępca prezydenta Dorota Krakowska wyjaśniła, że apel jest skierowany do rodzin z całej Polski, ale najlepiej byłoby, aby dzieci znalazły dom w Tarnowie lub okolicach – ponieważ tutaj mają one najbliższych, i będą mieć ułatwiony kontakt z matką.

W ocenie Krakowskiej „matka podjęła świadomą decyzję, nie narażając dzieci na okrutny los, który mógłby je spotkać”.

Gdy dwa tygodnie temu chłopcy trafili do pogotowia byli przestraszeni, wymagali pomocy lekarskiej. Teraz już doszli do siebie, są bardzo żywi, lgną do ludzi, mają doskonały kontakt z opiekunami.

W tarnowskich rodzinach zastępczych nie ma miejsc, nowych nie przybywa. W mieście jest 70 rodzin zastępczych różnego typu, w których wychowywanych jest w sumie 903 dzieci – to cztery zawodowe rodziny zastępcze, w których jest 14 dzieci, 38 rodzin spokrewnionych, w których wychowuje się 43 dzieci, 28 rodzin zastępczych niezawodowych, sprawujących opieką nad 36 dziećmi.

Wydział Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta Tarnowa zrealizował krótki klip informujący o losie chłopców oddanych przez matkę pod opiekę miasta, który jest równocześnie apelem o tworzenie w mieście rodzin zastępczych. Klip został wyprodukowany w dwóch wersjach – krótszej i dłuższej.

Zastępca prezydenta Tarnowa podkreśliła, że w placówkach opiekuńczo-wychowawczych jeszcze ok. 30 dzieci i młodzieży w wieku od 10 do 18 lat czeka na rodzinę zastępczą, która stworzy im dom.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts