Chcą postawić Putina przed wymiarem sprawiedliwości. Ten parlament jest za specjalnym trybunałem

Większość posłów holenderskiego parlamentu popiera utworzenie specjalnego międzynarodowego trybunału do osądzenia rosyjskiego dyktatora Władimira Putina. Ogłosił to na Twitterze jeden z inicjatorów rezolucji parlamentu, poseł Sjoerd Wiemer Sjoerdsma.

Władimir Putin
Aleksiej Witwicki/Gazeta Polska

- Większość w holenderskim parlamencie opowiada się za utworzeniem specjalnego trybunału do rozpatrzenia aktu agresji Rosji przeciwko Ukrainie. Możemy i musimy postawić Putina przed wymiarem sprawiedliwości

- napisał deputowany.

Sjoerdsma uważa, że logiczne jest, że nowy międzynarodowy trybunał mógłby znajdować się w Hadze, gdzie mieści się siedziba Międzynarodowego Trybunału Karnego i gdzie już działały specjalne trybunały dla zbrodniarzy wojennych. W szczególności Międzynarodowy Trybunał Karny dla byłej Jugosławii, który w 2016 roku skazał byłego przywódcę bośniackich Serbów Radovana Karadżicia na 40 lat więzienia.

Przypomnijmy, że 16 października ministrowie spraw zagranicznych Estonii, Łotwy i Litwy wydali wspólne oświadczenie wzywające Unię Europejską i jej partnerów do pomocy Ukrainie w powołaniu Specjalnego Trybunału dla Putina.

 Źródło: Niezalezna.pl, Liga.net

 

wb
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo