Prokuratura upubliczniła zeznania Marcina W. Na jaw wyszło kilka ciekawych wątków. WYDANIE SPECJALNE w TV Republika!

Prokuratura Krajowa upubliczniła - zgodnie z decyzją Zbigniewa Ziobry - protokoły z zeznań Marcina W. - Interes publiczny wymaga, by obywatele poznali całość złożonych przez niego relacji dotyczących wątku kryminalno-politycznego w kontekście związków z Rosją - wyjaśnił prokurator generalny. W związku z ujawnieniem dokumentów - TV Republika zaprasza dziś wieczorem na wydanie specjalne poświęcone tej sprawie!

Fot. Filip Blazejowski/Gazeta Polska

Zbigniew Ziobro, minister sprawiedliwości, wyjaśnił, że decyzję podjął na podstawi art. 12 par. 2 ustawy Prawo o prokuraturze.

- Donald Tusk, przewodniczący PO, publicznie postawił poważne oskarżenia wobec prokuratury dotyczące rzekomego zatajania informacji i zaniechań w śledztwie. Powołał się na jeden z protokołów wyjaśnień Marcina W., pomijając inne jego relacje procesowe pozostające w związku z tematem wczorajszej konferencji. Dlatego postanowiłem, że interes publiczny wymaga, by obywatele poznali całość złożonych przez niego relacji dotyczących wątku kryminalno-politycznego w kontekście związków z Rosją

- wskazał Ziobro.

- Zaznaczam, że w przeciwieństwie do pana Donalda Tuska, prokuratura nie podchodzi do ich treści bezkrytycznie - dodał.

 

 Źródło: niezalezna.pl

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo